یکی از شخصیت‌های خیلی تأثیرگذار در داستان‌های ترانه یخ و آتش، روس بولتون نام دارد. روس بولتون لرد خاندان بولتون است که در زمان اتفاقات داستان‌های ترانه یخ و آتش به سن ۴۵ سالگی رسیده و یکی از قدرتمندترین و بی‌رحم‌ترین خاندان‌های شمالی را رهبری می‌کند. جرج. آر. آر. مارتین در پرداختن به شخصیت لرد بولتون از تمام ویژگی‌ها و خباثت‌هایی که در خاندان بولتون جریان دارد استفاده کرده و او را با ظاهری خونسرد اما باطنی پر از خشم و کینه شخصیت‌پردازی کرده است. روس بولتون را می‌توان یکی از لردهای مهم شمال وستروس دانست که برای رسیدن به موفقیت و جایگاه برتر از هیچ خیانتی دریغ نکرده و همین ویژگی‌های را به فرزند نامشروع خود رمزی بولتون هم به ارث رسانده است. برای درک بهتر داستان‌های ترانه یخ و آتش بهتر است لرد بولتون را به‌خوبی بشناسیم.

روس بولتون (Roose Bolton)
پیشنهاد خرید

کتاب شوالیه مرموز

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

کودکی روس بولتون و ویژگی های شخصیتی

درباره پدر و مادر و کودکی روس بولتون اطلاعاتی در دسترس نیست. تنها گفته شده که او در دردفورت که سرزمینی میانی در شمال وستروس است به دنیا آمده و همان جا بزرگ شده است. اینکه کودکی لرد بولتون چطور گذشته نیز مشخص نیست فقط در این حد اطلاعات در دسترس است که او از کودکی و در دوران نوجوانی بسیار زیرک بوده و کار با شمشیر و تیروکمان را خوب آموخته است. همچنین مهارت وی برای گول‌زدن دیگران بسیار زیاد بوده و برای همین حیله‌گری وی در کل مردم شمال مشهور بوده است.

در زمانی که روس بولتون به مقام لردی خاندان بولتون رسیده و در ابتدای داستان‌های ترانه یخ و آتش نیز با این مقام وارد داستان‌ها می‌شود، او را شخصیتی محترم و باادب می‌یابیم که به وقتش بسیار بی‌رحم بوده و می‌تواند با حیله‌گری دشمنانش را از سر راهش بردارد. از نظر ظاهری نیز چهره وی نکته برجسته‌ای ندارد. قدی متوسط داشته و ریشی روی صورتش ندارد. اطرافیانش اما گفته‌اند که چشمان رعب‌آوری داشته که باعث ترس مردمان می‌شده است. رنگ پوستش نیز مانند رنگ پوست مردگان بی‌روح است و برای همین از نظر زنان هیچ جذابیتی نداشته است. همچنین گفته شده که برای گوش‌دادن به سخنان روس بولتون باید دقت زیادی به خرج داده می‌شد؛ زیرا هم به‌آرامی حرف می‌زده و هم در هر سخنش چندین نکته و طعنه بوده است.

پیشنهاد خرید

کتاب شمشیر قسم خورده

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

دوران جوانی روس بولتون و اتفاقات مهم

در زمان جوانی روس بولتون تنها اتفاق مهمی که می‌افتد شورش رابرت بوده است. در این دوران خاندان بولتون برای قرن‌ها پرچم‌دار بزرگ‌ترین دشمن خود یعنی خاندان استارک شده بودند و برای همین مجبور بودند اگر نبردی میان استارک‌ها و دیگر خاندان‌ها رخ داد به یاری آن‌ها بشتابند. اتفاقاً روس بولتون نیز به دعوت نبردی که از سوی ند استارک به‌سوی وی روانه شده بود پاسخ مثبت داد و مردان خاندان بولتون را برای پیوستن به شورش رابرت عازم جنوب کرد.

داستان ازاین‌قرار بود که رابرت براتیون و ند استارک در زمان شاه ایریس دوم بر علیه وی دست به شورش زده بودند. شورشی که به‌خاطر اشتباهات ایریس و فرزندش ریگار تارگرین دوم ایجاد شده بود. در این شورش، روس بولتون در کنار استارک‌ها در میدان نبرد ترایدنت جانانه جنگیده بود و برای همین کینه قدیمی میان استارک‌ها و بولتون‌ها برای مدتی فراموش شده بود. گفته شده که بعد از پیروزی رابرت در این نبرد، روس بولتون پیشنهاد می‌دهد که سر باریستان سلمی بریده شود و برای خانواده‌اش ارسال شود؛ اما رابرت این پیشنهاد را نپذیرفته و باریستان سلمی را می‌بخشد.

پیشنهاد خرید

کتاب شوالیه آواره

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

لرد بولتون و ازدواج هایش

در داستان‌های ترانه یخ و آتش به همسر اول روس بولتون اشاره‌ای نمی‌شود. همسر دوم او اما بتانی رایسول نام دارد که البته برایش یک فرزند پسر به دنیا می‌آورد که البته در گهواره از دنیا می‌رود. برای همین لرد بولتون رسماً هیچ وارثی ندارد؛ اما پسر نامشروعی به نام رمزی اسنو دارد که به‌صورت رسمی وارث وی نیست؛ اما روس بولتون او را به‌عنوان یک کاندید نزدیک خود نگه داشته و از او برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند. بعد از مرگ فرزند روس بولتون، همسر دوم وی نیز از دنیا می‌رود و برای همین لرد بولتون تنها می‌ماند.

پیشنهاد خرید

کتاب داستان های دانک و اگ

تومان 197,000تومان 197,000خرید و مطالعه

روس بولتون در زمان قیام راب استارک

در زمان قیام راب استارک بر علیه جافری براتیون، روس بولتون نیز به‌عنوان یکی از پرچم‌داران خاندان استارک وارد میدان نبرد می‌شود. این شورش زمانی ایجاد می‌شود که ند استارک در پایتخت توسط جافری براتیون و سرسی لنیستر گردن زده می‌شود. بعد از مرگ ند استارک، پسر ارشدش راب استارک و همسرش کتلین استارک دست به شورشی می‌زنند که در پی آن کل خاندان‌های شمالی به حمایت از وی برمی‌خیزند. در این شورش خاندان بولتون به رهبری روس بولتون وارد میدان نبرد علیه لنیسترها شده و در تعدادی از نبردها نیز پیروزی‌های بزرگی برای خاندان استارک به ارمغان می‌آورند.

پیشنهاد خرید

کتاب پرنسس و ملکه

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

نبردها و اتحادهای روس بولتون

از نبردها و کارهای مهمی که روس بولتون در جریان قیام راب استارک در آن نقش دارد، می‌توان به نبرد بولتون‌ها علیه تایوین لنیستر در ترایدنت اشاره کرد. همچنین لرد بولتون با اینکه توانسته باعث شود ارتش لنیسترها با کمبود آذوقه مواجه شود، اما در نبرد گرین فورک از لنیسترها شکست سنگینی می‌خورد. برای همین لرد بولتون به راب پیشنهاد می‌دهد که از طریق مسیر دوقلوها وارد عمل شده و لشکر لنیسترها را غافل‌گیر کنند. در این زمان اتحاد با فری‌ها یکی از نقشه‌های مهمی است که به ذهن لرد بولتون می‌رسد.

نبردها و اتحادهای روس بولتون
نبردها و اتحادهای روس بولتون
پیشنهاد خرید

کتاب شاهزاده سرکش یا برادر پادشاه

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

ازدواج روس بولتون با والدا فری

لرد بولتون که دوست دارد پسری داشته باشد تا وارث وی گردد، با یکی از دختران والدر فری به نام والدا فری ازدواج کرده و در عوض فری‌ها نیز برای وی مسیر دوقلوها را باز می‌کنند تا لشکر استارک‌ها بتواند از این مسیر عبور کند. در طی یکی از نبردهایی که با بازگشایی این مسیر با لنیسترها انجام می‌شود، تیان گریجوی با همراهی روس بولتون موفق می‌شوند جیمی لنیستر افسانه‌ای را دستگیر کنند. هنگامی که کتلین استارک جیمی را فراری می‌دهد تا دخترانش را به وی بازگرداند، جیمی به گروهی از مزدوران که توسط روس بولتون گرد هم آمده‌اند برخورد کرده و آن‌ها دست جیمی را قطع می‌کنند.

در این دوران که روس بولتون به همراه فری‌ها به‌صورت پنهانی با تایوین لنیستر ارتباط برقرار کرده‌اند به جیمی می‌گوید وی را آزاد خواهد کرد؛ اما در عوض نباید به تایوین بگوید که قطع‌شدن دستش کار افراد وی بوده است. جیمی نیز این پیشنهاد را می‌پذیرد. در این زمان روس بولتون به دو راهکار برای پیروزی در نبرد رسیده و هر دو را با راب استارک مطرح می‌کند. تیان گریجوی از شمال خیانت کرده و به وینترفل حمله کرده و از جنوب نیز لشکر لنیسترها راه را بر استارک‌ها بسته‌اند و برای همین باید سریع‌تر فکر چاره‌ای می‌بودند.

پیشنهاد خرید

کتاب آتش و خون

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

ارتباط روس بولتون با رمزی اسنو

اولین نقشه روس بولتون این بود که به رمزی اسنو دستور دهد تا به وینترفل رفته و آن جا را از دست تیان گریجوی نجات دهد. رمزی اسنو اما بعد از دستگیری تیان گریجوی، در حق استارک‌ها خیانت کرده و سربازان آن‌ها را کشته و وینترفل را آتش می‌زند. روس بولتون بعد از شنیدن این خبر حواس راب را به سمت فری‌ها پرت می‌کند تا متوجه نشود که در حق وی خیانت شده است. برای همین پیشنهاد می‌دهد که دایی راب یعنی ادمور تالی با یکی از دختران فری ازدواج کرده و فری‌ها ارتش خود را در اختیار استارک‌ها قرار دهند و راه به سمت جنوب را برای ارتش شمالی بگشایند.

ارتباط روس بولتون با رمزی اسنو
ارتباط روس بولتون با رمزی اسنو
پیشنهاد خرید

کتاب رویایی از بهار

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

خیانت روس بولتون در حق استارک ها

راب استارک که از اتحاد پنهان روس بولتون و والدر فری با تایوین لنیستر خبر ندارد، این پیشنهاد را پذیرفته و قرار بر این می‌شود که عروسی ادمور تالی و یکی از دختران فری در قلعه فری‌ها برگزار شود. در این مراسم راب، کتلین و همسر راب که باردار است و دیگر افراد مهم استارک‌ها حاضر شده و جشنی صمیمی برگزار می‌کنند. در این جشن اما روس بولتون و دیگر افراد وی با زره و شمشیر پنهان حاضر می‌شوند تا در فرصت مناسب تمام افراد استارک حاضر در جمع را سلاخی کنند.

خیانت روس بولتون در حق استارک ها
خیانت روس بولتون در حق استارک ها

بعد از اینکه والدر فری سخنرانی تیزی انجام می‌دهد، ناگهان روس بولتون دستور می‌دهد تا گردن تمام افراد حاضر در جمع زده شود. خود لرد بولتون نیز راب استارک را از پا درآورده و این‌گونه قیام راب که خود را شاه شمال می‌نامید به اتمام می‌رسد. این عروسی که به عروسی خونین معروف شده است باعث می‌شود تایوین لنیستر بولتون‌ها را متحد وفادار خود دانسته و برای همین قول دهد که در پایان نبرد، هم به فری‌ها و هم به بولتون‌ها هدیه‌ای به‌یادماندنی دهد.

پیشنهاد خرید

کتاب بادهای زمستان

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

روس بولتون و مقام محافظ شمال

تایوین لنیستر بعد از پایان نبرد به قول خود عمل کرده و دراسرع‌وقت روس بولتون را به‌عنوان محافظ شمال که قبلاً در اختیار ند استارک بود برگزیده و لرد بولتون نیز از این فرصت استفاده کرده و رمزی اسنو را که به وی کمک‌های زیادی در نبردها کرده بود، به رمزی بولتون تغییر داده و او را رسماً جانشین خود می‌کند. در این دوران رمزی نیز که از مقام تازه به‌دست‌آمده بسیار خوشحال می‌شود، تصمیم می‌گیرد با سانسا استارک ازدواج کند تا جایگاه خود را در وینترفل محکم کند. درباره سرنوشت روس بولتون تا همین‌جا در کتاب‌های ترانه یخ و آتش گفته شده و چون هنوز جرج. آر. آر. مارتین ادامه داستان‌ها را ننوشته، مشخص نیست که سرنوشت وی در ادامه چه خواهد شد.

پیشنهاد خرید

کتاب رقصی با اژدهایان

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

سرنوشت روس بولتون در سریال بازی تاج و تخت

سرنوشت روس بولتون اما در سریال بازی تاج‌وتخت تا انتها نمایش‌داده‌شده است. سریال بازی تاج‌وتخت یک اثر اقتباسی بی‌نظیر از داستان‌های ترانه یخ و آتش است که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ توسط شبکه اچ بی او ساخته و پخش شده است. در این سریال نقش روس بولتون را مایکل مک الاتون بازی کرده است. مایکل مک الاتون در فصل‌های ۲، ۳ و ۴ سریال حضور داشته و به‌خوبی نقش روس بولتون را بازی می‌کند. با دیدن این سریال می‌توانید بهتر با شخصیت خونسرد و بی‌رحم لرد بولتون آن‌گونه که در داستان‌های ترانه یخ و آتش آمده است آشنا شوید. برای همین بهتر است در کنار خواندن داستان‌های ترانه یخ و آتش، سریال بازی تاج‌وتخت را هم ببینید تا بهتر با این شخصیت مهم آشنا شوید.

پیشنهاد خرید

کتاب ضیافتی برای کلاغ ها

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

به دنیا آمدن فرزند

در سریال بازی تاج‌وتخت، بعد از اینکه رمزی بولتون با اطمینان خاطر با سانسا ازدواج می‌کند و خود را وارث پدر می‌داند، ناگهان خبری مبنی بر اینکه زن سوم لرد بولتون حامله است پخش می‌شود. در زمانی که همسر لرد بولتون حامله است رمزی اسنو همواره در استرس این موضوع به سر می‌برد که مبادا فرزند وی پسر باشد. برای همین هر شب سانسا استارک را کتک زده و حسابی او را اذیت می‌کند. این موضوع ادامه دارد تا زمانی که فرزند روس بولتون به دنیا آمده و مشخص می‌شود که پسر است. با پخش‌شدن پسر بودن فرزند لرد بولتون، رمزی درمی‌یابد که باید خواب جانشینی پدر را ببیند.

این موضوع وی را چنان تحت‌تأثیر قرار می‌دهد که تصمیم می‌گیرد زن و پسر لرد بولتون را حذف کند. برای همین یک روز از والدا فری و فرزندش می‌خواهد که با وی قدم بزنند. او والدا را دور از چشمان لرد بولتون به نزدیک اسطبل سگ‌های شکاری برده و او را با مادر صدازدن نرم می‌کند تا همراه پسرش به دیدار سگ‌ها برود. سپس در یک‌لحظه به سگ‌ها دستور می‌دهد که مادر و فرزندش را زنده‌زنده تکه‌پاره کرده و بخورند. این موضوع اما از دید روس بولتون مخفی می‌ماند تا به وقتش حساب او را هم برسد.

پیشنهاد خرید

کتاب یورش شمشیرها

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

کشته شدن روس بولتون توسط رمزی بولتون

رمزی اسنو به پدرش گفته که همسر و فرزند تازه‌متولدشده‌اش را برای دیدار خانواده به سرزمین فری‌ها فرستاده است. یک روز وقتی هر دو روی یکی از تپه‌های اطراف ددفورت مشغول تماشای این سرزمین هستند، به روس بولتون می‌گوید که دروغ گفته و آن‌ها را داده که خوراک سگ‌ها شوند. روس بولتون نیز که این خبر را می‌شنود قصد دارد رمزی را بکشد؛ اما رمزی  سریعاً یک خنجر در شکم پدرش فروبرده و او را نیز می‌کشد. با این کار زندگی سراسر حیله و خیانت روس بولتون توسط کسی که از نظر اخلاقی شبیه خودش است؛ یعنی رمزی بولتون به پایان رسیده و رمزی عملاً لرد و محافظ شمال می‌شود.

کشته شدن روس بولتون توسط رمزی بولتون
کشته شدن روس بولتون توسط رمزی بولتون

این مطلب را به اشتراک بگذارید

829 تعداد بازدید

دیدگاه ها

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید خالیخرید