معرفی ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا

مانگاها کتاب‌های مصوری هستند که داستانی را با بیانی طنز یا روایی بیان می‌کنند. این محصولات فرهنگی ریشه در تاریخ ژاپن دارند و بسیاری از مشهورترین انیمه‌ها که همه ما با آن‌ها خاطره داریم، از روی آن‌ها ساخته شده‌اند. اما مشهورترین و بهترین مانگاهایی که تاکنون نوشته شده‌اند کدام هستند؟ در اینجا قصد داریم به معرفی ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا بپردازیم. مانگاهایی که هر کدام داستانی جذاب و خواندنی دارند و البته چند تا از مشهورترین آن‌ها در سایت میتراکانا به‌صورت سه‌بعدی تهیه شده و در اختیار شما قرار گرفته‌اند.

بهترین مانگاهای دنیا

شناختی کلی از مانگا

بهتر است قبل از معرفی ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا یک تعریف کلی از مانگا ارائه دهیم تا بدانید با چه چیزی طرف هستید. در قرون ۱۱ و ۱۲ میلادی در کشور ژاپن که همیشه کشوری اسطوره‌ای با فرهنگی بسیار غنی بوده، رسمی به‌وجود می‌آید که مطابق آن داستان یا واقعه‌ای تاریخی را با استفاده از تصاویر بیان کنند. این فرهنگ همان فرهنگ کمیک است که در دیگر نقاط دنیا وجود داشته اما ژاپنیان با بیانی بومی آن را دوباره سر زبان‌ها می‌اندازند و نام مانگا را روی آن می‌گذراند. امروزه هر داستان یا واقعه‌ای که توسط ژاپنیان به‌صورت مصور روایت شود را مانگا می‌نامند. برای خرید مانگا از میتراکانا و خواندن آن‌ها به صورت سه بعدی کلیک کنید.

فرهنگ مانگا خوانی و بیان داستان به این شیوه در ژاپن زمانی بسیار رشد کرد که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در اواخر قرن ۱۹ به آن توجه ویژه کردند. ورود مانگا به دنیای غرب باعث شد که ژاپنی‌ها به فکر تولید انبوه مانگا و بیان داستان‌های بومی خود به این شیوه بپردازند و از آن زمان تاکنون تعداد زیادی مانگای جذاب در این کشور تولید شود. در ادامه ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا را به شما معرفی می‌کنیم تا شما نیز با این محصول فرهنگی جذاب آشنا شده و از خواندن آن‌ها لذت ببرید.

پیشنهاد خرید

خرید و دانلود مانگا برزرک (berserk)

تومان 191,000تومان 97,000خرید و مطالعه

مانگا Real

اولین مانگا از میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا که قصد داریم به شما معرفی کنیم، مانگای  Real نام دارد. این مانگا داستانی دراماتیک دارد. در این داستان ما با سه نوجوان آشنا می‌شویم که در گذشته بازیکنانی حرفه‌ای در بسکتبال بوده‌اند اما اکنون به‌خاطر معلولیت نمی‌توانند این ورزش را مثل قبل دنبال کنند. یکی از این ۳ نوجوان تومومی نومیا نام دارد که کاپیتان تیم بسکتبال دبیرستان بوده ولی در طی یک تصادف با یک دختربچه زندگی او را نابود کرده و باعث فلج شدن خودش می‌شود.

مانگا Real
مانگا Real

بعدازاین تصادف دوری از بسکتبال و البته حس عذاب وجدان باعث می‌شود وارد دوره تاریکی از زندگی‌اش شود. این حس عذاب وجدان درنهایت باعث می‌شود مدرسه را رها کند و زندگی خود را وقف مراقبت از این دختربچه کند. در طی کمک به این دختربچه با دو نوجوان دیگر که آن‌ها هم زمانی بسکتبالیست‌های حرفه‌ای بوده‌اند و اکنون فلج شده‌اند آشنا می‌شود و این تازه آغاز ماجرای این افراد است.

مانگا Berserk

Berserk دومین مانگا در لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا است که خیلی هم در دنیا مشهور است. انیمه این مانگا البته بیشتر از خودش دیده شده است. این مانگا یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین مانگاهای دنیا است که البته نوشتن و انتشار سری کامل آن سال‌ها طول کشیده است. انتشار این مانگا از سال ۱۹۸۹ آغاز شده و تاکنون ادامه یافته است. در سال ۲۰۲۱ خبری مبنی بر پایان یافتن این مانگا انتشار یافت اما به‌صورت رسمی تایید نشد.

مانگا Berserk
مانگا Berserk

داستان مانگای برزرک درباره شخصی به نام گاتس است که اعتمادش به یک نفر باعث می‌شود همه چیزش را از دست دهد. این ازدست‌دادن همه چیز درنهایت باعث می‌شود به مرگ محکوم شود. اما در این شکست بزرگ تنها یک چیز او را سر پا نگه داشته است و آن هم انتقام از شخصی است که باعث این مصیبت شده است. این سری مانگا بسیار جذاب بوده و می‌تواند تا مدت زیادی شما را سرگرم کند.

مانگا One piece

One piece نیز مانند برزرک یک سری مانگا بسیار طولانی است که از روی آن فیلم سینمایی و چندین انیمه ساخته شده است. داستان این مانگا هیجان زیادی دارد زیرا one piece در اصل نام یک گنج است که مانکی د. لوفی بعد از اعدام سردسته دزدان دریایی یعنی گل د. راجر به دنبال آن می‌رود. آن‌طور که به لوفی خبر رسیده این گنج تمام میراث راجر بوده و ثروتی بسیار عظیم است.

مانگا One piece
مانگا One piece

در ابتدای داستان لوفی تنها با یک کلاه‌حصیری، قایقی کوچک و شور و اشتیاقی بیش از اندازه راهی این سفر پر هیجان می‌شود؛ اما در ادامه تلاش می‌کند خودش سردسته دزدان دریایی شده و جای راجر را بگیرد. در مسیر تلاش برای جانشینی راجر و یافتن گنج one piece دوستان و همراهانی پیدا کرده و به‌تدریج به قدرتی که قصد رسیدن به آن را داشت می‌رسد.

مانگا Slam Dunk

چهارمین مانگا از لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Slam Dunk نام دارد. این مانگا نیز داستانی مرتبط با دنیای ورزش دارد که در آن پسری بلندقد با نام هانامیچی ساکوراگی است که در دبیرستان زیاد شانس نیاورده و مدام از طرف دختران رد شده است. نبود هیچ دوستی در کنارش باعث می‌شود درنهایت با قدرت تمام تصمیم بگیرد در دبیرستان بدرخشد و با دختری زیبا قرار بگذارد.

مانگا Slam Dunk
مانگا Slam Dunk

دختری که حاضر می‌شود با او قرار بگذارد هاروکو آکاگی نام دارد و طرف‌دار پروپاقرص بسکتبال است. برای همین باتوجه‌به ویژگی‌های فیزیکی هانامیچی ساکوراگی به او پیشنهاد می‌کند که به سمت بسکتبال برود. ساکوراگی نیز که در ابتدا از بسکتبال متنفر است؛ اما برای جلب‌توجه این دختر وارد رشته بسکتبال شده و اتفاقاً در آنجا خوب می‌درخشد.

مانگا Oyasumi Punpun

پنجمین مانگای لیست ما را یک مانگای بسیار جدی و با فضایی سرد و غمگین تشکیل می‌دهد که Oyasumi Punpun نام دارد. اگر فکر می‌کنید انسانی خوش‌بین و خوشحال هستید این مانگا را نخوانید؛ زیرا بدون شک روی شما تأثیری بزرگ گذاشته و باعث می‌شود افسرده شوید. احتمالاً تا اینجا حدس زده‌اید داستان این مانگا درباره چیست. بله، داستان آن درباره افسردگی و مشکلاتی است که از پس آن پیش می‌آید.

مانگا Oyasumi Punpun
مانگا Oyasumi Punpun

اونودرا پون پون شخصیت اصلی این مانگا است که در داستان زمان‌های مختلف زندگی وی روایت شده و شما را با خود همراه می‌کند. زمان‌هایی که پون پون در آن‌ها به‌شدت غمگین بوده و با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کند. بعضی از این زمان‌ها فاجعه‌بار هستند و ممکن است شما را برای مدتی با خود درگیر کرده یا از زدگی زده کنند.

مانگا Grand blue

مانگای Grand blue ششمین مانگایی است که در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا قرار دارد. این مانگا داستانی دارد که آن را در رده بزرگسال قرار می‌دهد و برای همین محبوبیت بالایی در میان مانگاهای دیگر دارد. جذابیت بصری و ماجراهای کمدی جذابی که در آن بیان می‌شود می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم کند.

مانگا Grand blue
مانگا Grand blue

داستان این مانگا مربوط به اتفاقاتی است که در دوران دانشجویی رخ می‌دهد. فراز و نشیب‌هایی که ممکن است برای دانشجوها و مواجهه آن‌ها با زندگی بزرگسالی رخ دهد در این مانگا با جذابیت کامل به تصویر درآمده است و برای همین سادگی بیش از اندازه طیف وسیعی از خوانندگان را با خود همراه کرده است. گرندبول به زبان‌های زیادی ترجمه شده و بازخورد مناسبی در کشورهای مختلف گرفته است.

مانگا Kingdom

اگر دنبال خواندن یک مانگای تاریخی هستید، مانگای Kingdom را انتخاب کنید. ژین و پیائو دو شخصیت اصلی این مانگا هستند که در دوران گذشته تمدن چین زندگی کرده و هر دو رؤیای ژنرال شدن در سر دارند؛ اما جایگاه اجتماعی پایین و البته یتیم بودنشان گویی مانعی بر سر راه تحقق این آرزو است.

مانگا Kingdom
مانگا Kingdom

در این میان نجیب زاده‌ای پیشنهاد کار در حکومت چین به پیائو می‌دهد و وی مجبور می‌شود دوست خود را ترک کرده و به دربار برود. در ابتدا به نظر می‌رسد پیائو امکان رسیدن به آرزویش را داشته و ژین از این آرزو دورمانده اما بعد از مدتی طی یک کودتا در دربار چین پیائو کشته می‌شود و ژین تمام تلاشش را می‌کند تا به ارتش پیوسته و این آرزوی ناتمام را برای هر دوشان برآورده کند.

مانگا ۲۰th century boys

هشتمین مانگا در لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای ۲۰th century boys است که به دورانی مرتبط است که مردم دنیا فکر می‌کردند با پایان یافتن هزاره دوم و ورود به هزاره سوم اتفاقاتی عجیب خواهد افتاد. بزرگ‌ترین ترس در آن زمان انفجار اتمی بود که البته ژاپنیان آن را بهتر درک می‌کنند و برای همین داستان این مانگا مرتبط با چنین واقعه‌ای است.

مانگا 20th century boys
مانگا ۲۰th century boys

داستان این مانگا این‌‎گونه آغاز می‌شود که کنجی اندو که فروشگاهی ساده دارد و سخت سرگرم گرداندن آن است روزی باخبر می‌شود که دوستش خودکشی کرده است. بعد از شنیدن این خبر و پیگیری آن متوجه می‌شود که دوستش قبل از مرگ فرقه‌ای ترسناک که اقداماتی مخرب انجام می‌دادند راه‌اندازی کرده است و در اصل دوستش به قتل رسیده است. اما چرا؟

جالب است بدانید داستان این مانگا بر اساس سرنوشت شخصی واقعی به نام شوکو آساهارا که رهبری فرقه آوم شینریکیو را بر عهده داشته نوشته شده است؛ اما بخش وسیعی از داستان تخیلی است و ربطی به کارهایی که این فرقه انجام داده‌اند ندارد. بااین‌حال این فرقه برای مدتی در ژاپن اقداماتی تروریستی و مخرب انجام می‌دادند.

مانگا Land of the Lustrous

مانگای Land of the Lustrous یکی از خاص‌ترین مانگاهای چاپ شده از نظر بصری است و البته داستان جذابی هم دارد. از روی این مانگا یک انیمه بسیار جذاب هم ساخته شده است. اصل داستان این مانگا درباره سرزمین جواهرات است که ساکنان آن به‌جای این که انسان باشند جواهراتی انسان‌نما هستند. این جواهرات به ۳۰ دسته تقسیم می‌شوند.

مانگا Land of the Lustrous
مانگا Land of the Lustrous

هر کدام از این دسته‌ها نیز زیر نظر استادشان مشغول انجام کاری هستند. مهم‌ترین وظیفه این جواهرات محافظت از خودشان و سرزمینشان در برابر حمله اهالی ماه است. اهالی ماه از وجود این سرزمین خبر دارند و همیشه برای شکار این جواهرات به سرزمین آن‌ها حمله می‌کنند. ماجراهایی که میان اهالی سرزمین جواهرات و اهالی ماه به وجود می‌آید بسیار جالب و خواندنی است.

مانگا Ashita no Joe

دهمین مانگا در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Ashita no Joe نام دارد. جو فردی است که فقیر و بزهکار بار آمده اما به تدریج تلاش می‌کند تا خود را از سطح پایین اجتماع به سطح بالا رسانده و دیگر خلاف نکند. مسیری که برای رسیدن به جایگاه مناسب انتخاب می‌کند تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌‎ای است.

مانگا Ashita no Joe
مانگا Ashita no Joe

اگر به ورزش بوکس علاقه دارید، دیدن این مانگا به شما توصیه می‌شود. در این داستان نشان داده می‌شود که چطور یک انسان فقیر و خلاف‌کار می‌تواند به ورزشکاری حرفه‌ای و بااخلاق تبدیل شود و البته در این مسیر چه چالش‌هایی پیشروی‌اش قرار دارد. انیمه‌ای که از روی این مانگا ساخته شده است را یکی از بهترین انیمه‌های انگیزشی می‎‌دانند.

مانگا March Comes in Like a Lion

یازدهمین مانگایی که در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا قرار دارد، مانگای March Comes in Like a Lion است. ری کیریاما نوجوانی است که توانسته با چنگ و دندان خودش را به یکی از بهترین بازیکن‌های شوگی که یک بازی تخته‌ای ژاپنی است تبدیل کند اما نه از روی اشتیاق بلکه با اجبار. ماجرا از این قرار است که پدر و مادر کیریاما هنگامی که وی بسیار کودک بوده مرده‌اند و او از کودکی توسط دوست خانوادگی‌شان به سرپرستی گرفته شده است.

مانگا March Comes in Like a Lion
مانگا March Comes in Like a Lion

این خانواده که کیریاما پیش آن‌ها بزرگ شده تمام زندگی خود را حول بازی شوگی شکل داده‌اند و برای همین حرفه‌ای شدن در این بازی از سنت‌های اصلی این خانواده بوده است. کیریاما نیز به‌اجبار به حرفه‌ای شدن در این بازی تن داده تا نزد این خانواده جایگاهی بالا پیدا کند؛ اما به‌تدریج متوجه می‌شود روحش به‌خاطر این اجبار مریض شده و دچار پوچی شده است.

مانگا GTO

GTO دوازدهمین مانگایی است که در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا قرار دارد و درباره ایکیچی اونیزوکا است که مردی ۲۲ ساله با سابقه‌ای عجیب است. او به تازگی معلم شده اما در گذشته عضو یک گروه موتورسواری خلاف‌کار بوده و به عنوان یک منحرف جنسی شناخته می‌شده است. در ابتدا نیز با هدف شومی وارد دبیرستان می‌شود اما با سه دشمن مواجه می‌شود.

مانگا GTO
مانگا GTO

ناظم مدرسه، دوستان سابقش در گروه موتورسواری و البته روش تدریس عجیبی که پیش گرفته است سه مانعی هستند که پیشروی‌اش قد علم می‌کنند. در این مانگا که بسیار کمدی قوی دارد ما شاهد تحول شخصیت ایکیچی از فردی پلید و شرور با اهدافی پست به معلمی مهربان و دلسوز هستیم و برای همین داستانی بسیار آموزنده و خواندنی دارد.

مانگا A Silent voice

مانگای صدای خاموش بیشتر به‌خاطر انیمه فوق‌العاده‌ای که از روی آن ساخته شده مشهور شده است. این مانگا جایگاه سیزدهم در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا را دارد. داستان این مانگا رومنسی بسیار احساسی است که خوانندگان را فارغ از جنسیت و سن به خود جذب می‌کند.

مانگا A Silent voice
مانگا A Silent voice

داستان این مانگا درباره دختر و پسری نوجوان است که در دوران مدرسه عاشق همدیگر می‌شوند؛ اما مشکل‌های زیادی سر راه آن‌ها سبز می‌شود و داستان عاشقانه آن‌‎ها کمی تلخ می‌شود. با این که این داستان در یک مانگا بیان شده اما حس و حالی رمان گونه دارد و برای همین طرف‌داران آن از قشر کتاب‌خوان‌ها هستند.

مانگا Haikyuu

این مانگا یکی از مانگاهایی است که در خارج از ژاپن توانسته خیلی موفقیت‌آمیز ظاهر شود و بخصوص نظر غربیان را خیلی به خود جلب کند. داستان این مانگا راجع‌به شویو هیناتا، پسربچه‌ای با جثه کوچک است که عاشق والیبال است؛ اما این نقش فیزیکی وی باعث نشده که نتواند والیبال بازی نکند. او می‌تواند بیشتر از دیگر هم‌تیمی‌های خود بپرد و برای همین در تیم جایگاهی ویژه دارد.

مانگا Haikyuu
مانگا Haikyuu

اصل داستان درباره مسیری است که شویو در زندگی حرفه‌ای خود طی می‌کند تا بتواند والیبالیستی مشهور شود. در این مسیر تقریباً همه به وی می‌گویند بهتر است تلاش زیادی نکرده و به‌خاطر قد کوتاهی که دارد والیبال را بی‌خیال شود؛ اما او با تمام وجود در این مسیر مبارزه کرده و نشان می‌دهد که انتقادات این افراد چندان ارزش ندارد.

مانگا Yona of the dawn

پانزدهمین مانگایی که در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا قرار دارد، مانگای Yona of the dawn است. انیمه این مانگا طرف‌داران زیادی داشته و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مانگا ما شاهد ترکیب ژانرهای کمدی، تراژدی، رمانس و فانتزی هستیم. داستان این مانگا درباره دختری به نام یوناست که توسط دشمنان امپراتوری تهدید می‌شود.

مانگا Yona of the dawn
مانگا Yona of the dawn

این تهدید باعث می‌شود یونا برای نجات جان خود و حفظ امپراتوری دست به آغاز سفری پرخطر بزند. گفته می‌شود داستان یونا از یک اسطوره ژاپنی اقتباس شده و خالی از حقیقت تاریخی نیست. اگر دوست دارید با قهرمانی فانتزی و خوش‌قلب آشنا شوید، بهترین پیشنهاد ما به شما خواندن مانگا Yona of the dawn است.

مانگا Made in Abyss

هفدهمین مانگا در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Made in Abyss است. این مانگا داستان پرتگاهی مرموز را به تصویر کشیده که اطلاعات زیادی درباره آن در دسترس نیست و همین باعث شده عده زیادی جان خود را به خطر بیندازند تا از راز این گودال سر درآورند. این افراد که حسابی مشهور شده‌اند، مهاجمان گودال نامیده شده و نزد مردم جایگاهی ویژه دارند.

مانگا Made in Abyss
مانگا Made in Abyss

داستان از جایی جذاب می‌شود که ریکو، دختر جوانی که سال‌ها پیش با مادرش به سمت گودال رفته و مادرش را در آنجا گم‌کرده است با پسری به نام ربات آشنا شده و با هم تصمیم می‌گیرند به گروه مهاجمان گودال بپیوندند. هدف آن‌ها یافتن مادر ریکو است و البته نکته مهم اینجاست که ربات یک‌بار به گودال رفته و سالم برگشته است.

مانگا Uchuu Kyoudai

هجدهمین مانگا در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Uchuu Kyoudai نام دارد. داستان این مانگا درباره دو برادر است که در آن برادر بزرگ‌تر با نام موتا تمام تلاشش را می‌کند تا از برادر کوچک‌ترش محافظت کند. داستان از زمانی جالب می‌شود که یک شب که این دو برادر در حال تماشای آسمان هستند، برادر کوچک‌تر تصمیم می‌گیرد وقتی بزرگ‌‎تر شد فضانورد شود.

مانگا Uchuu Kyoudai
مانگا Uchuu Kyoudai

سال‌ها بعد که این دو برادر بزرگ‌‎تر می‌شوند برادر کوچک‌تر یعنی هیبیتو می‌تواند در ناسا مشغول کار شده و به‌عنوان اولین مرد ژاپنی که قرار است روی ماه قدم بزند انتخاب شود. این در حالی است که موتا یعنی برادر بزرگ‌تر به‌تازگی از شرکتی که در آن کار می‌کند اخراج شده است. این دو برادر تصمیم می‌گیرند قبل از سفر هیبیتو به ماه با همدیگر ملاقات کنند و هیجان داستان از اینجا آغاز می‌شود.

مانگا Nana

مانگای نوزدهم در لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Nana است. داستان این مانگا درباره نانا اوساکی است که وکیلی است که قصد دارد برای موفقیت بیشتر در کارش راهی توکیو شود. اوساکی در این قطار با دختری آشنا می‌شود که نانا کوماتسو نام داشته و برخلاف اوساکی اعتماد به نفس لازم را نداشته و همیشه در روابطش شکست می‌خورد.

مانگا Nana
مانگا Nana

با این که این دو دختر هر کدام برای تحقق هدفی راهی توکیو شده‌اند و هنگام پیاده‌شدن در ایستگاه از هم جدا می‌شوند، اما دست سرنوشت آن‌ها را دوباره به هم می‌رساند. نانا که برای درست‌کردن رابطه‌ای عاطفی به توکیو آمده با وکیل خوش‌آتیه دوباره برخورد می‌کنند و اصل داستان از این جا آغاز می‌شود. داستانی سراسر هیجان با جذابیتی بالا.

مانگا One Punch-Man

بیستمین مانگا در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای One Punch-Man است. این مانگا درباره سایتاما است که از زندگی خود راضی نیست و همواره تلاش می‌کند آن را با حال‌تر کند. در جایی از زندگی‌اش سایتاما متوجه می‌شود که دوست دارد ابرقهرمان شود اما برای رسیدن به این هدف با شکست روبرو می‌شود.

مانگا One Punch-Man
مانگا One Punch-Man

این شکست؛ اما باعث متوقف‌شدن وی نمی‌شود. او در طی سه سال تلاش به جایی می‌رسد که می‌تواند با یک‌مشت هر چیزی را از سر راهش بردارد. اما این شکست‌ناپذیری درنهایت باعث انزوای وی شده و دوباره به همان حالت حال نداشتن باز می‌گردد. در ادامه زندگی تمام تلاش سایتاما برای این است که بتواند با افسردگی و حس پوچی خود بجنگد.

مانگا Chainsaw Man

اشاره به شخصی با اره‌برقی همواره در فرهنگ‌های مختلف باعث خلق داستان‌هایی دلهره‌آور شده است. در مانگای Chainsaw Man شخصی به نام دنجی می‌افتد تا زیر نظر یاکوزا دشمنان را از پا درآورده و در عوض بدهی‌هایش را بپردازد. شیطان کوچک با نام پوچیتا همیشه همراه وی است و به وی کمک می‌کند تا دشمنان را راحت‌تر بکشد.

مانگا Chainsaw Man
مانگا Chainsaw Man

بعد از مدتی اما یاکوزا به این نتیجه می‌رسد که دنجی دیگر به درد یاکوزا نمی‌خورد و برای همین وی را به قتل می‌رسانند. بعد از مرگ دنجی، پوچیتا با بدن وی ترکیب شده و مردی با اره‌برقی پا به دنیا پا می‌گذارد که قصد دارد تمام اعضای یاکوزا را با اره‌برقی تکه‌تکه کند. این مانگا داستانی جنایی با ته‌مایه طنز دارد و همین باعث محبوبیت آن شده است.

مانگا Sayonara Eri

جایگاه بیست و یک در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا به مانگای Sayonara Eri تعلق می‌گیرد. داستان این مانگا درباره زنی است که بیماری لاعلاجی دارد. برای همین از پسرش می‌خواهد تا از آخرین لحظات زندگی وی فیلم بگیرد. فرزند وی نیز که یوگا نام دارد این کار را انجام داده و بعد از مرگ مادرش آن را با لحظاتی کمدی ترکیب کرده و برای حفظ یاد مادرش در مدرسه پخش می‌کند.

مانگا Sayonara Eri
مانگا Sayonara Eri

نتیجه اما چیزی است که وی را تا مرز خودکشی می‌برد. دوستانش او و مادرش را به تمسخر می‌گیرند. درست لحظه‌ای که یوتا قصد دارد روی پشت‌بام خودش را به پایین پرتاب کند اری وی را از این کار منصرف می‌کند و به وی نشان می‌دهد که این کارش چقدر باارزش بوده است. این دو تصمیم می‌گیرند با هم یک فیلم مشابه کاری که یوتا برای مادرش کرده بسازند. فیلمی که محتوای اصلی مانگا را تشکیل می‌‎دهد.

مانگا JoJo’s Bizarre Adventure – Part 7: Steel ball run

مانگای بیست و دوم لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا متعلق اپیزود ۷ ماجراهای جوجو است که انیمه آن بسیار شناخته شده است. داستان این اپیزود درباره جانی جواستار و شرکت او در یک مسابقه بزرگ و تاریخ‌ساز در آمریکا است. حال و هوای این مانگا وسترن بوده و درباره شخصیت جانی جواستار و ماجرای مهمی است که برای وی رخ می‌دهد. ماجرا از این قرار است که در آمریکا جایزه‌ای ۵۰ میلیون دلاری برای کسی که بتواند ۶۰۰۰ کیلومتر را در سریع‌ترین زمان ممکن و با استفاده از هر وسیله‌ای طی کند در نظر گرفته شده است.

مانگا JoJo’s Bizarre Adventure
مانگا JoJo’s Bizarre Adventure

در ابتدای داستان جانی جواستار به‌عنوان تماشاچی در این مسابقه ظاهر می‌شود؛ اما بعد از مدتی نقش وی بسیار مهم می‌شود. او متوجه می‌شود که فردی در مسابقه حضور دارد که با استفاده از دو گوی جادویی کاری می‌کند تا افراد به خودشان شلیک کنند و از میدان مسابقه به در شوند. جانی جواستار بعد از لمس این دو گوی به قدرتی جادویی می‌رسد و اصل داستان از اینجا آغاز می‌شود.

مانگا Vagabond

مانگای Vagabond در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگایی است با تم سامورایی. شینمن تاکزو سامورایی است که در ابتدا بسیار شرور بوده و با اقداماتش باعث می‌شود مردم از وی وحشت کرده و گریزان شوند. برای همین از روستای خود خارج شده و در جنگ‌های مختلف شرکت می‌کند.

مانگا Vagabond
مانگا Vagabond

ریاضتی که وی در این نبردها تجربه می‌کند از او یک سامورایی جوانمرد و مهربان می‌سازد. سیر تحول شینمن تاکزو در این داستان بسیار جذاب بوده و باعث شده که این مانگا بسیار خواندنی باشد. همچنین روحیه مثبت سامورایی‌‎ها را به خوبی به تصویر کشیده است.

مانگا Monster

بیست و چهارمین مانگا در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا Monster نام دارد. این مانگا درباره داستان زندگی دکتر کنزو تنما است که جراحی بسیار چیره‌دست بوده و در آلمان زندگی می‌کند. او همه چیز تمام است. در بیمارستان کار می‌کند، خوب پول درمی‌آورد و با دختر رئیسش نامزد است.

مانگا Monster
مانگا Monster

این زندگی خوب اما در طی یک شب با یک تصمیم اشتباه ازهم‌پاشیده شده و باعث می‌شود که کنزو تنما نه‌تنها همه چیزش را از دست دهد؛ بلکه با ترسی ابدی همراه شود. آن شب وقتی که دکتر سر شیفت است دو بیمار دارد که اگر به داد هر کدام نرسد می‌میرد. انتخاب بیمار اشتباه برای نجات‌دادن باعث می‌‎شود دکتر کنزو همه چیزش را از دست بدهد و بیماری که نجاتش داده به عذاب همیشگی وی تبدیل شود.

مانگا Fullmetal alchemist

مانگای ۲۵ ام در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگایی با نام Fullmetal alchemist است. داستان این مانگا سیاسی فلسفی بوده و برای همین هم سرگرم کننده است و هم آموزنده. در این مانگا دو برادر با نام‌های ادوارد و آلفونس الریک معرفی می‌شوند که از سنین کودکی به آموختن کیمیاگری روی آورده‌اند و در این کار بسیار تبحر دارند.

مانگا Fullmetal alchemist
مانگا Fullmetal alchemist

یک روز که مادرشان از دنیا می‌رود، تصمیم می‌گیرند عمل ممنوعه کیمیاگری یعنی زنده کردن مردگان را امتحان کرده و مادر خود را به دنیا بازگردانند. این کار آن‌ها اما عواقب ترسناکی برایشان به همراه می‌‎آورد. مادرشان به دنیا باز می‌گردد؛ اما با پیکری زشت و چهره‌‎ای ترسناک. بعد از روبروشدن با این عواقب ترسناک تصمیم می‌گیرند برای یافتن سنگ کیمیا راهی سفری خطرناک شوند و مشکلات پیش‌آمده را با آن حل کنند.

مانگا Mushishi

مانگای Mushishi 26 امین مانگا در فهرست ۳۰ تا از برترین مانگاهای دنیا است. این مانگا سعی دارد به سوالی بسیار اساسی پاسخ دهد: جایگاه ما در این دنیا کجاست؟ و زندگی ما در کل چه معنایی دارد؟ در داستان این مانگا برای پاسخ به این سوال ما شاهد سفر کاراکترها به نقاطی دور و دراز هستیم.

مانگا Mushishi
مانگا Mushishi

اگر شخصیتی آرام دارید و از تماشای مناظر جذاب و لحظات شگفت‌انگیز زمین لذت می‌برید، این مانگا برای شما ساخته شده و می‌‎تواند ساعت‌ها شما را در دنیای سکوت غرق کرده و همراه خود ببرد. به یاد داشته باشید فهم داستان این مانگا کمی دشوار است و باید صبور باشید.

مانگا Hunter x Hunter

۲۷ امین مانگا در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Hunter x Hunter است. حتما از نام این مانگا حدس زده‌اید که داستان آن درباره چیست. داستان این مانگا درباره افراد شجاع و ماجراجویی است که شکارچی نامیده می‌شوند.

مانگا Hunter x Hunter
مانگا Hunter x Hunter

همراه شدن با هانترها شما را به سرزمین‌هایی جدید و روبرویی با ماجراهایی بسیار هیجان‌انگیز برده و هر بار به‌صورت متفاوتی متوجه خواهید شد که چطور می‌‎توان به گنج رسید. داستان زمانی جذاب می‌شود که گون فریکس تصمیم می‌گیرد که برای یافتن پدرش هانتر شده و به این گروه بپیوندد.

مانگا Death Note

جایگاه ۲۸ ام در میان لیست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا متعلق به مانگایی با نام Death Note است. داستان این مانگا روانشناختی و معمایی است. لایت یاگامی مرد جوانی است که بعد از یافتن یک دفترچه زندگی‌‎اش کاملا تغییر می‌کند. اما چرا؟

مانگا Death Note
مانگا Death Note

ویژگی اصلی این دفترچه این است که با نوشتن نام افراد در آن، باعث مرگ آن‌ها می‌شود. لایت از این دفترچه برای کشتن خلاف‌کارها استفاده می‌کند؛ اما نشانه‌هایی که از خود به‌جای می‌گذارد شم کارآگاهی l را برانگیخته و باعث می‌‎شود این کارآگاه ماهر رد وی را بزند.

مانگا Yokohama Kaidashi Kikou

۲۹ امین مانگا در فهرست ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا مانگای Yokohama Kaidashi Kikou نام دارد. این مانگا داستانی آخرالزمانی دارد که در آن سایبورگ‌ها و اندرویدها زمین را احاطه کرده‌اند. در ابتدا حضور این موجودات باعث سرخوشی انسان‌ها شده و مشکلی حس نمی‌شود اما بعد از مدتی دنیا تغییر کرده و کوه فوجی از میان می‌رود.

مانگا Yokohama Kaidashi Kikou
مانگا Yokohama Kaidashi Kikou

آلفا هاتسسو شخصیت اصلی این مانگا است که البته اندرویدی آرام و خوشحال است که کافه‌ای برای خود داشته و مشغول چرخاندن آن است. بعدازاین که تغییرات گفته شده پیش می‌آید، صاحب اصلی کافه به سراغ هاتسسو می‌آید و همه چیز تغییر می‎‌کند.

مانگا Attack on Titan

جایگاه ۳۰ ام در میان ۳۰ تا از بهترین مانگاهای دنیا به یکی از مشهورترین آن‌ها که انیمه‌ای بسیار جذاب دارد، یعنی Attack on Titan می‌رسد. در داستان این مانگا سه شخصیت اصلی با نام‌های ارن یگر، میکاسا اکرمن و آرمین آرلرت نقش اصلی را برعهده دارند.

مانگا Attack on Titan
مانگا Attack on Titan

بعد از فروریختن دیوار ماریا، مادر ارن توسط موجوداتی عظیم‌الجثه که تایتان نام دارند کشته می‌شود. ارن نیز قسم می‌خورد انتقام جان مادرش را بگیرد و برای همین به همراه دو دوست دیگر خود به گروه دیده‌بان‌ها ملحق می‌شود. تا این که…

مانگاهای سایت میتراکانا

در سایت تخصصی ترجمه و نشر کتاب‌های مشهور فانتزی دنیا یعنی میتراکانا می‌‎توانید دو تا از بهترین مانگاهایی که در این لیست معرفی کردیم را با قیمتی مناسب و با ویژگی سه‌بعدی بودن نسخه الکترونیکی آن‌ها تهیه کنید. اتک آن تایتان و برزرک در سایت میتراکانا به‌صورت سه‌بعدی قابل‌تهیه هستند. جالب است بدانید این اولین‌بار است که یک مانگای سه‌بعدی در ایران تهیه شده و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3,976 تعداد بازدید

دیدگاه ها

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید خالیخرید