معرفی ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا

از زمانی که کمپانی‌های بزرگی مثل مارول و دی سی دست به خلق کتاب‌های مصور داستانی زدند و کار نشر کمیک را متحول کردند تاکنون در سراسر دنیا کمیک بوک‌ها به‌عنوان محبوب‌‎ترین کتاب‌های داستانی سرگرم‌کننده شناخته شده و در میان همه سنین مخاطبان خود را دارند. در این جا قصد داریم ۳۰ تا از بهترین کمیک‌ های دنیا را معرفی کنیم تا اگر شما هم خواستید به خواندن این کتاب‌های جذاب روی آورید، با بهترین آن‌ها شروع کنید.

بهترین کمیک های دنیا

کمیک چیست

قبل از معرفی ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا لازم است بدانیم کمیک چیست. هر کتاب یا محصول مصور که با استفاده از شکل و تعدادی جملات کنار شکل‌ها داستانی را روایت کند کمیک می‌نامند. کمیک‌ها انواع گوناگونی دارند اما مشهورترین شکل آن‌ها همان کمیک‌بوک‌ها هستند که البته مشهورترین نوع کمیک نیز به شکل کتاب منتشر می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ژاپنی‌ها در سنت بیان وقایع به شکل کمیک سابقه طولانی دارند و از قدیم‌الایام نام ویژه‌ای برای کمیک‌های خود برگزیده‌اند: مانگا. در غرب نیز بعد از این که مانگاهای ژاپنی ترجمه شده و بازخورد مناسبی گرفت، سنتی قوی برای خلق کمیک شکل گرفت و امروزه این سنت کل دنیا را در برگرفته است. برای دانستن اینکه کمیک چیست به صورت دقیق‌تر کلیک کنید. همچنین ‌می‌توانید برای خرید کمیک از میتراکانا و خواندن آن‌ها به صورت سه بعدی کلیک کنید.

کمیک Batman – The Dark Knight Returns

اولین کمیکی که قصد داریم از فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا معرفی کنیم، کمیک Batman – The Dark Knight Returns است. در سال ۱۹۸۶ یک مینی سریال ۴ قسمتی توسط فرانک میلر و کلاوس جانسون تصویرسازی شد و به‌صورت یک جا توسط کمپانی دی سی با نام شوالیه تاریکی برمی‌گردد منتشر شد. این کمیک درباره بروس وین است که در ۵۵ سالگی و زمانی که دوران بازنشستگی‌اش آغاز شده برای مبارزه با جنایت بازمی‌گردد.

کمیک Batman - The Dark Knight Returns
کمیک Batman – The Dark Knight Returns

اما حدس می‌زنید چه کسانی روبرویش می‌ایستند؟ پلیس گاتهام و دولت آمریکا. این مخالفت درنهایت باعث می‌شود سوپرمن در برابر بت من ایستادگی گرده و با وی رودررو شود. هرچند این کمیک شما را با صحنه‌هایی بسیار هیجان‌انگیز روبرو می‌کند؛ اما بنا بر عقیده بسیاری از منتقدان تا حد زیادی داستان تلخ و دراماتیکی دارد. بتمن در این داستان بسیار تنها بوده و در بسیاری از لحظات حس ترحم ما را برمی‌انگیزاند.

کمیک Watchmen

نام Watchmen همیشه در لیست بهترین کمیک های دنیا قرار خواهد داشت. این کمیک نیز توسط کمپانی DC منتشر شده و ۱۲ قسمت دارد. داستان پرفروش‌ترین کمیک تاریخ ازاین‌قرار است که همه قهرمانان سابق که زمانی در اوج قدرت خود بودند اکنون یا بازنشسته شده‌اند، یا برای دولت کارکرده یا از قانون‌گریزان شده‌اند. اما همین قهرمانان فرسوده قرار است جلوی وقوع نبرد اتمی میان قدرت‌های دنیا را بگیرند.

کمیک Watchmen
کمیک Watchmen

دشمنان در حال پیشروی در نبرد علیه آمریکا هستند که قهرمانان سابق هر کدام به شکلی دور هم جمع می‌شوند تا قدرت قدیمی خود را یادآوری کرده و از این پیشروی جلوگیری کنند. اما آیا اختلافات قدیمی و سرگذشت تلخی که داشته‌اند ممکن است مانع این تصمیم همگانی شود؟ چشم امید مردم و دولت به آن‌ها است؛ اما در طول داستان اتفاقات ناخواسته‌ای پیش می‌آید.

پیشنهاد خرید

خرید و دانلود مانگا برزرک (berserk)

تومان 191,000تومان 97,000خرید و مطالعه

کمیک All Star Superman

این کمیک ۱۲ شماره‌ای سومین کمیک از لیست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا است که توسط کمپانی DC منتشر شده است. داستان این کمیک درباره آخرین ماجراجویی‌‎هایی سوپرمن در زندگی‌اش است. جالب است که در این آخرین ماجراجویی‌ها، قدرت سوپرمن با در معرض بخشی از تابش خورشید قرارگرفتن بیشتر شده و این بار به شکل دیگری به مردم کمک می‌کند.

کمیک All Star Superman
کمیک All Star Superman

ما در سری کمیک All Star Superman با بخش انسانی‌تر سوپرمن مواجه می‌شویم. در این سری سوپرمنی که با مسائل انسانی دست‌وپنجه نرم می‌کند را مشاهده می‌کنیم و متوجه می‌شویم چقدر جوانمردانه عمل کرده و چطور به انسان‌ها کمک می‌کند. هرچند این کمیک بخش‌های هیجانی زیادی دارد؛ اما عمده مسائل آن انسانی هستند.

کمیک Marvels

از مشهورترین کمیک‌های تاریخ، مجموعه مارول است. سری کمیک مارول از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۷۴ منتشر شد. جهان مارول شامل محیطی است از هه ابرقهرمانان که در آن داستان‌هایی بسیار جذاب جریان دارد. اگر دوست دارید داستان‌هایی جالب از تمام ابرقهرمانانی که می‌شناسید بخوانید، سری کمیک‌‎های مارول را تهیه کنید. در این سری‌ها مرد عنکبوتی و هالک هم حضور دارند و با هم درگیر هم می‌شوند.

کمیک Marvels
کمیک Marvels

داستان‌های اونجرز، مردان ایکس، پلنگ سیاه، کاپیتان آمریکا، درد ویل، دارث ویدر، ددپول، چهار شگفت‌انگیز و دیگر داستان‌های مشابه این در مجموعه مارول بیان می‌شوند جالب‌ترین بخش‌های کمیک مارول نبردهایی است که در آن میان ابرقهرمانان مختلف یا میان نیروهای خیر و شر رخ می‌دهد. جنگ‌های میان ستاره‌ای نیز در این مجموعه زیاد انجام می‌شود.

کمیک Maus

اگر در میان کتاب‌های کمیک دنبال خواندن یک کتاب ادبی شاهکار هستید که برنده جایزه پولیتزر شده است، کمیک Maus را بخوانید. انتشار این کمیک نشان داد که کتاب‌های مصور چیزی از شاهکارهای ادبی تاریخ کم ندارند. در این کمیک که درباره اتفاقات سیاسی و تصورات اجتماعی اروپاییان در قرن بیستم است، یهودیان موش و آلمانی‌ها و لهستانی‌ها گربه و خوک نشان داده شده‌اند.

کمیک Maus
کمیک Maus

داستان نوع ارتباط میان موش‌ها، خوک‌ها و گربه‌ها را نشان می‌دهد که البته روایتی طنز از این ارتباط در دنیای واقعی است که در آن نازی‌ها در جنگ جهانی دوم یهودیان را قتل‌عام کردند. نگاه طنز همراه با کنایه این کمیک باعث شده که موردتوجه انجمن‌های ادبی قرار گرفته و درنهایت جایزه معتبر پولیتزر را برای آن به ارمغان آورد.

کمیک Bone

این کمیک یک مجموعه مستقل است که از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۴ منتشر شد. این کمیک یک طنز سیاه‌وسفید است که داستان آن از کمیک استریپ‌ها الهام گرفته شده است. داستان این کمیک درباره سه پسرعمو با نام‌های Phoncible P. “Phoney، Smiley Bone و Fone Bone است که قصد دارند در رقابت‌های انتخاباتی برای شهردار شدن شرکت کنند.

کمیک Bone
کمیک Bone

قسمت جالب ماجرا ازاین‌قرار است که وقتی این سه پسرعمو به‌عنوان شهردار می‌شوند از شهر فرار کرده و از این جا به بعد داستان‌های خنده‌دار کمیک Bone آغاز می‌شود. این کمیک نیز جوایز مهمی مثل آیزنر و هاروی برده است و جزو کمیک‌های تأثیرگذار محسوب می‌شود.

کمیک Astro City

شماره هفتم لیست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک Astro City نام دارد. این کمیک در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ منتشر شده و درباره تجمع ابرقهرمانان در شهر خیالی آمریکایی آسترو است که در آن این قهرمانان در کنار مردم عادی و افراد شرور زندگی می‌کنند.

کمیک Astro City
کمیک Astro City

بیشتر ماجراهای کمیک Astro City درباره نحوه برخورد مردم با ابرقهرمانان و شرورهای شهر است که هم لحظاتی کمدی خلق می‌کند و هم لحظاتی بسیار انسانی که اشک از چشمان انسان جاری می‌کنند. فلش یکی از قهرمانانی است که در این کمیک نقشی بسیار پررنگ دارد.

کمیک Batman The Killing Joke

رابطه میان بتمن و جوکر همیشه دست‌مایه داستان‌های کمیک بوده است؛ اما یکی از بهترین آن‌ها Batman The Killing Joke است که در آن کشتن جوکر باعث می‌شود جیم گوردون به مرز جنون برسد. در این میان اما بتمن تلاش می‌کند تا جوکر را متوقف کند.

کمیک Batman The Killing Joke
کمیک Batman The Killing Joke

در این داستان باربارا گوردون به علت تیراندازی فلج شده و این موضوع بتمن را به‌شدت غمگین می‌کند تا جایی که نقشه حذف کامل جوکر را می‌کشد. کار بتمن با دنبال‌کردن جوکر ادامه یافته و داستان به‌شدت هیجان‌انگیز ادامه پیدا می‌کند.

کمیک The Walking Dead

شاید یکی از تأثیرگذارترین کمیک‌بوک‌های دنیا، کمیک‌بوک واکینگ دد باشد که روی فرهنگ عامه نیز تأثیر زیادی گذاشت و باعث شد که سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی زیادی درباره این پدیده جالب ساخته شود. واکینگ دد یک کمیک سیاه‌وسفید با داستانی بسیار هیجان‌انگیز است.

کمیک The Walking Dead
کمیک The Walking Dead

ریک گیمز یک افسر وظیفه است که در هنگام انجام مأموریت تیز خورده و وقتی از کما در می‌آید با یک وضعیت آخرالزمانی روبرو می‌شود که در آن انسان‌ها به زامبی تبدیل شده‌اند. گریمز در حین فرار از دست زامبی‌ها و مواجه‌شدن با اتفاقاتی ترسناک در نهایت کنار همسر و فرزندش و گروهی از انسان‌های نجات‌یافته قرار می‌گیرد و تلاش برای زنده‌ماندن شروع می‌شود.

کمیک Fantastic Four

دهمین مورد از معرفی ۳۰ تا از بهترین کمیک های تاریخ کمیک جذاب ۴ شگفت‌انگیز است. این کمیک هم توسط کمپانی مارول منتشر شده و بازخورد بسیار مناسبی گرفته است. ۴ شگفت‌انگیز داستانی مرتبط با ۴ انسان عادی است که به خاطر قرارگیری تحت اشعه‌ای خاص قدرت‌هایی خارق‌العاده پیدا می‌کنند.

کمیک Fantastic Four
کمیک Fantastic Four

این ۴ قهرمان در ابتدا نمی‌دانند که قدرت‌های ماورایی آن‌ها به چه دردی می‌خورد اما بعد از مدتی مشخص می‌شود که ماموریت آن‌ها مقابله با نیروهای شروری است که انسان‌ها را تهدید می‌کند. از این کمیک داستان‌ها و فیلم‌های زیادی ساخته شده است.

کمیک Hellblazer

یکی از ترسناک‌‎ترین کمیک‌های مجموعه مارول که یازدهمین مورد از معرفی ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا است، کمیک Hellblazer است. شخصیت اصلی این کمیک جاناتان کنستانتین است که باید با نیروهای اهریمنی بسیار ترسناک مبارزه کند.

کمیک Hellblazer
کمیک Hellblazer

مجموعه کمیک Hellblazer یکی از طولانی‌ترین کمیک‌های در حال انتشار به دست مارول است که داستان‌های آن دارای محدودیت سنی نیز هست. از روی این کمیک فیلم‌ها و اقتباسات سریالی زیادی هم ساخته شده و بازخوردهای سیاسی زیادی داشته است.

کمیک Saga

کمیک Saga دوازدهمین کمیک موجود در لیست ما است که بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. این کمیک داستان یک اپرای حماسی فضایی را بیان می‌کند که در آن زن‌وشوهری با نام‌های آلانا و مارکو که از نژادهای جنگی فرازمینی هستند از دست سردمداران جنگ دو کهکشان فرار می‌کنند.

کمیک Saga
کمیک Saga

دلیل فرار این زن و شوهر محافظت از دخترشان هازل است. داستان این کمیک با این که برای کودکان نوشته شده اما بسیار انسانی بوده و لحظات حماسی زیادی در آن وجود دارد. روایت داستان گاه از زبان هازل بیان می‌شود.

کمیک Scott Pilgrim

Scott Pilgrim یکی دیگر از کمیک‌های بسیار جذاب است که در فهرست ما جایگاه سیزدهم را به خود اختصاص داده است. Scott Pilgrim موسیقی‌دان کانادایی تنبلی است که در انتاریو زندگی کرده و در یک گروه گیتار بیس می‌زند.

کمیک Scott Pilgrim
کمیک Scott Pilgrim

او عاشق رامونا فلاورز که دختری دست‌فروش از آمریکا است شده ولی برای رسیدن به او شرایط عجیبی پیشِ پایش قرار داده می‌شود. او باید ۷ همسر شرور سابق رامونا را شکست دهد تا بتواند به وی برسد. این مبارزات بسیار هیجان‌انگیز بوده و همین باعث شده این کمیک بسیار موردتوجه قرار گیرد.

کمیک Paper Girls

چهاردهمین کمیک از میان معرفی ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک Paper Girls نام دارد. این کمیک به‌خاطر معرفی قهرمانانی که همه آن‌ها دختر هستند تفاوتی اساسی با دیگر کمیک‌های موجود در بازار دارد. داستان این کمیک در بخشی خیالی از شهر کلیولند جریان دارد.

کمیک Paper Girls
کمیک Paper Girls

داستان از این جا شروع می‌شود که ارین که دختری جوان است با گروهی از سفرکنندگان در زمان آشنا شده و با آن‌ها به زمان‌های مختلف سفر می‌کند تا با نیرویی مرموز که همیشه با آن‌ها سر ستیز دارد مبارزه کند. این کمیک تم سفر در زمان داشته و برای همین برای علاقه‌مندان به داستان‌های علمی تخیلی بسیار جذاب است.

کمیک The Vision

پانزدهمین شاهکار در میان ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا باز هم متعلق به دنیای مارول است که The Vision نام داشته و در آن اندرویدی قصد تشکیل خانواده دارد. این داستان با این که موضوع ساده‌ای دارد اما با اتفاقاتی که برای اندروید رخ می‌دهد هیجانش بیشتر و بیشتر می‌شود.

کمیک The Vision
کمیک The Vision

مجموعه ۱۲ قسمتی کمیک The Vision شامل ماجراهایی است که سر راه اندروید و خانواده وی قرار گرفته و باعث می‌شود آن‌ها به جنون کشیده شوند و از قصد خود بازمانند. لحن این کمیک بسیار دارک است و برای همین می‌توان آن را برای رده سنی خاصی مناسب دانست.

کمیک The Punisher Max

کاراکترهایی که توسط مارول ساخته شده‌اند در دنیای کتاب‌های کمیک بسیار شناخته شده هستند و شخصیت پانیشر یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها است. در این قسمت از مجموعه punisher ما با فرانک کسل که در یک جامعه عادی و بدون ابرقهرمان زندگی می‌کند روبرو هستیم. اما دشمنان کسل چه کسانی هستند؟

کمیک The Punisher Max
کمیک The Punisher Max

او مسئول تنبیه و سلاخی مجرمانی مثل قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه است. شخصیت وی در اصل بسیار خشن است؛ اما برای این که هر رده سنی بتواند این کمیک را بخواند وی را طوری طراحی کرده‌اند که زیاد خشونت به خرج ندهد و بیشتر شخصیتی عمیق بروز دهد تا شخصیتی بی‌رحم و خشن.

کمیک I Killed Adolf Hitler

یکی دیگر از کمیک‌هایی که به سفر در زمان مرتبط است کمیک I Killed Adolf Hitler است که درباره زندگی آدم‌کشی است که مأموریت وی این است در زمان سفرکرده و آدولف هیتلر را قبل از به‌قدرت‌رسیدن بکشد. قسمت هیجان‌انگیز داستان این است که برنامه این آدم‌کش درست پیش نرفته و هیتلر با وی به زمان حال می‌آید.

کمیک I Killed Adolf Hitler
کمیک I Killed Adolf Hitler

قسمت طنز داستان نیز رابطه عاشقانه‌ای است که این آدم‌کش با نامزد خود داشته و باعث می‌شود داستان بسیاری از مواقع از حالت جدی و خشن به خلق لحظاتی طنز تبدیل شود. اگر قصد خواندن این کمیک را دارید باید خود را برای داستانی طولانی ولی جذاب آماده کنید که بسیار هیجان‌انگیز هم هست.

کمیک The Invisibles

هجدهمین کمیک‌بوک از میان فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا به کمیک The Invisibles تعلق دارد. ایده نوشتن این کمیک توسط نویسنده آن یعنی گرنت موریسون به اندازه داستان خود کمیک جذاب است. او ادعا کرده زمانی که به‌وسیله موجودات فضایی دزدیده شده ایده نوشتن این کمیک بر اساس داستان دزدیده شدن خود وی به ذهنش رسیده است.

کمیک The Invisibles
کمیک The Invisibles

عده زیادی از متخصصان حرفه‌ای دنیای کمیک‌بوک عقیده دارند که خواندن این کمیک یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است؛ زیرا داستانی بسیاری پیچیده دارد، اما همین که با روایت آن آشنا شدید فهم جریان کلی داستان برای شما ساده می‌شود. عده زیادی هم آن را داستانی کاملاً سایکلدیک می‌دانند که گویی در حالت عادی نوشته نشده است.

کمیک Daytripper

نوزدهمین کمیک‌بوک از میان فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک‌های دنیا متعلق به کمیک Daytripper است. هر شماره از مجموعه ۱۰ قسمتی این کمیک شامل بخش مهمی از داستان زندگی براس د اولیویاس دومینگوئز است که در پایان هر قسمت نیز کشته شده و در داستان بعدی بدون هیچ خاطره‌ای از زندگی قبلی‌اش وارد دنیا می‌شود.

کمیک Daytripper
کمیک Daytripper

ایده اصلی این داستان‌ها یک نکته فلسفی بسیار مهم است و آن این که هر موضوعی که برای ما مهم است در انتها پایان می‌‎یابد. پایانی که همان مرگ است و هیچ اهمیتی به مقدار علاقه ما به موضوعات نمی‌دهد. این کمیک یکی از هنری‌ترین کمیک‌‎های با ژانر واقعی است که بسیار هم فلسفی محسوب می‌شود.

کمیک Sin City

اکثر تماشاگران حرفه‌ای سینما فیلم اقتباسی شهر گناه را که از روی کمیک Sin City ساخته شده دیده‌اند. این کمیک یکی از پرجنایت‌ترین و هیجان‌انگیزترین کمیک‌‎های دنیا است که مرتبط با شهر نئو نوآر بوده و به‌صورت سیاه‌وسفید تصویرنمایی شده است.

کمیک Sin City
کمیک Sin City

این کمیک مینیمال دارای دیالوگ‌ها و مونولوگ‌هایی بسیار جذاب است که باعث جاودان شدن آن شده است. اگر قصد دارید یک کمیک‌بوک کلاسیک سرشار از اتفاقات هیجان‌انگیز بخوانید حتماً کمیک Sin City را در اولویت قرار دهید.

کمیک From Hell

۲۱ امین کمیک‌بوک در فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک From Hell است. داستان این کمیک جنایی بوده و درباره زندگی جک قاتل است که یکی از بزرگ‌ترین قاتل‌های سریالی دنیا است. از روی این کمیک یک اقتباس سینمایی با بازی جانی دپ ساخته شده است.

کمیک From Hell
کمیک From Hell

اگر به داستان‌های جنایی دقیق علاقه دارید حتماً این کمیک را تهیه کرده و بخوانید؛ زیرا در آن می‌توانید شرح دقیق از قتل‌های سریالی پیدا کنید. آلن مور در خلق این کمیک تمام خلاقیت و هنر خود را به میان گذاشته است.

کمیک V for Vendetta

۲۲ امین کمیک‌بوک در فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک V for Vendetta است که شخصیت اصلی آن یعنی گای فاوکس تاثیر زیادی روی جوامع مختلف گذاشته است تا حدی که ماسک این شخصیت آرم گروه هکری مشهور انانیموس نیز شده است.

کمیک V for Vendetta
کمیک V for Vendetta

داستان این کمیک بسیار سنگین است و به داستان‌های جورج اورول شباهت دارد که با بیانی طنز از جامعه انتقاد می‌کند. این کمیک مشابه دیگر کمیک‌ها سرشار از صحنه‌های اکشن نیست و برای همین آن را بیشتر یک رمان می‌‎دانند تا کمیک‌بوک.

کمیک Preacher

اما ۲۳ امین کمیک‌بوکی که قصد داریم آن را معرفی کنیم، کمیک‌بوک Preacher است. واعظی به اسم جسی کاستر در شهر آنویل در ایالت تگزاس زندگی می‌کند و داستان این کمیک حول این شخصیت جریان دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که جسم جسی توسط موجودی به اسم جنسیس تسخیر می‌شود.

کمیک Preacher
کمیک Preacher

این تسخیر اما عواقب بدی داشته و به جسی نیروهایی ماورایی می‌‎دهد که در نهایت باعث می‌شود همه اطرافیان وی از بین بروند. داستان این کمیک در ادامه اما بسیار هیجان‌انگیز شده و کاراکترهای عجیب مثل خون‌آشام هم به آن اضافه می‌شوند.

کمیک Sandman

کمیک ۲۴ ام که در میان ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا قرار دارد کمیک Sandman نام دارد. این کمیک با خلق داستانی کمیک که البته به دنیای بزرگسالان راه یافته توانست باعث خلق ادبیات مدرن شود. داستان این کمیک درباره مورفیوس است که استاد رویاهاست.

کمیک Sandman
کمیک Sandman

مورفیوس قادر است به همراه خانواده خود در ابعاد و زمان‌های مختلف سفر کند. هدف وی از این سفرها کشف رابطه میان حقیقت و انسان‌ها است. این کمیک با این که داستانی علمی تخیلی دارد؛ اما سرشار از لحظات عاطفی و شاعرانه است.

کمیک Y: The Last Man

Y: The Last Man کمیکی آخرالزمانی است که داستان مردی به نام یوریک براون را روایت می‌کند. یوریک آخرین مرد باقی‌مانده روی زمین است. علت این که مردی روی زمین باقی نمانده پخش‌شدن ویروسی است که هنوز ریشه آن ناشناخته است.

کمیک Y The Last Man
کمیک Y The Last Man

جالب است بدانید در این کمیک ۷۰ قسمتی ما چگونگی رشد شخصیت یوریک را مشاهده کرده و با لحظات شاد، غمگین، ترسناک و طنز زندگی وی همراه می‌شویم. در سراسر داستان غم و ترس حضور دارد اما یوریک همراه با میمونش از سفر اکتشافی برای کشف ریشه‌های این ویروس دست نمی‌کشد.

کمیک Fables

۲۶ امین کمیک‌بوک در میان فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک Fables نام دارد که داستانی جذاب دارد. شخصی به نام ویلینگ‌هام تمام شخصیت‌های مشهور مثل سندرلا، پینوکیو، سفیدبرفی و… را در قسمتی از شهر منهتن آورده است.

کمیک Fables
کمیک Fables

داستان کمیک Fables از جایی آغاز می‌شود که این شخصیت‌ها با اتفاقاتی در دنیای مدرن روبرو شده و به چالش کشیده می‌شوند. این داستان با این‌که شخصیت‌های دنیای پریان را به بازی گرفته؛ اما روایت‌هایی واقع‌گرایانه از آن‌ها ارائه می‌دهد.

کمیک Daredevil: Born Again

کمیک ۲۷ ام فهرست ما Daredevil: Born Again نام دارد. این داستان هم مرتبط با بخشی از زندگی Daredevil است که در آن کینگ‌پین که یکی از دشمنان وی است به شخصیت واقعی وی پی برده است.

کمیک Daredevil Born Again
کمیک Daredevil Born Again

قسمت دراماتیک داستان این است که نامزد دردویل این اطلاعات را به کینگ‌پین داده است. مرداک که همان شخصیت اصلی پشت دردویل است در این کمیک تا مرز نابودی کشیده می‌شود؛ اما در اواخر داستان به خود آمده و زندگی خود را از نو می‌سازد و به‌اصطلاح مانند ققنوس از خاکستر برمی‌خیزد. این داستان را یکی از بهترین کمیک‌های مارول می‌دانند.

کمیک The League of Extraordinary Gentlemen

۲۸ امین کمیک در فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک The League of Extraordinary Gentlemen نام دارد. در این کمیک پایان دنیا نزدیک است و تمامی قهرمان‌های دنیای دی سی یعنی مرد نامرئی، کاپیتان نمو، دکتر جکیل و آقای هاید برای جلوگیری از آن تلاش می‌کنند.

کمیک The League of Extraordinary Gentlemen
کمیک The League of Extraordinary Gentlemen

این کمیک یکی از بهترین داستان‌هایی است که در آن تمام شخصیت‌های قهرمانی برای هدفی مشترک گرد هم آمده‌اند. از روی آن یک فیلم اقتباسی نیز ساخته شده است که به نظر منتقدان اصلاً در حد و اندازه داستان کمیک نیست.

کمیک X-Men: God Loves, Man Kills

در فهرست ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا باید حتما یکی از مجموعه‌های ایکس من حضور داشته باشد و چه کمیکی بهتر از X-Men: God Loves, Man Kills که داستانی بسیار جذاب دارد. داستان این کمیک درباره کشیشی به اسم ویلیام استرایکر است که قصد دارد نژاد جهش یافته‌ها را نابود کند.

کمیک X-Men God Loves, Man Kills
کمیک X-Men God Loves, Man Kills

صحنه آغازین با کشتن دو جهش‌یافته آغاز می‌شود که البته صحنه‌ای بسیار تکان‌دهنده است و خواننده را متوجه می‌کند که قرار است با چه نوع کمیکی سروکله بزند. در این کمیک صحنه‌های خشن زیادی وجود دارد که برای همگان مناسب نیست.

کمیک Kingdom Come

اما آخرین کمیک در میان ۳۰ تا از بهترین کمیک های دنیا کمیک Kingdom Come است که از محصولات DC بوده و داستانی بسیار جذاب دارد. داستان درباره کشمکشی است که میان ابرقهرمانان سنتی مثل سوپرمن و زن شگفت‌انگیز و تعدادی از هواداران جدید رخ می‌‎دهد.

کمیک Kingdom Come
کمیک Kingdom Come

در این میان اما این بتمن است که پادرمیانی می‌کند تا از وقوع فاجعه جلوگیری کند. بتمن آگاه است که اگر شخصاً مداخله نکند این جنگ به یک نبرد آخرالزمانی تمام‌عیار تبدیل می‌شود و ممکن است طی آن کل زمین از میان برود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

3,053 تعداد بازدید

دیدگاه ها

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید خالیخرید