هرماینی جین گرنجر (Hermione Jean Granger) که بعضی اوقات با نام هرمیون نیز خطاب می‌شود، به عنوان یک جادوگر انگلیسی برگزیده شده است، وی متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۹ و فرزند دختر دو ماگل شناخته شده یعنی آقای و خانم گرنجر جزئی از خانواده هرماینی تلقی می‌شوند. او با رسیدن به سن یازده سالگی توانست از ماهیت جادویی خود اطلاع یابد و در مدرسه‌ای خارق العاده که رسم جادوگری را خوب آموزش می‌دادند یعنی مدرسه‌ای به نام هاگوارتز پذیرفته شد. به طور جدی آغاز تحصیلی هرماینی در هاگوارتز از تاریخ سال ۱۹۹۱ بود به طوری که با شروع سال تحصیلی در دسته‌ای شناخته شده همچون گریفیندور جای گرفت. او با داشتن استعداد علمی درخشانی این موضوع را به اثبات رساند که به طور تقریبی اگر قصد مطالعه هر موضوعی را داشته باشد، در آن دانش‌آموز مستعدی خواهد بود.

(Hermione Jean Granger) هرماینی جین گرنجر

اولین بار هرماینی در مدرسه هاگوارتز اکسپرس با شخصی به نام هری پاتر و رون ویزلی ملاقاتی پیدا کرد، این افراد نامبرده در نگاه اول او را شخصی غیر دوستانه و آزاردهنده تلقی می‌کردند. با این وجود، پس از آن که پسران برای نجات وی در سال ۱۹۹۱ او را از دست یک ترول در هالووین ر‌هایی بخشیدن، دوستی عمیقی بین آن‌ها ایجاد شد. او بعد‌ها با ایفای نقشی مهم در نگهداری از سنگ جادو در مقابل ولدمورت مسئولیت سنگینی را بر عهده داشت. برای خواندن کتاب های هری پاتر به صورت سه بعدی در میتراکانا کلیک کنید.

هرماینی در سال دومی که در مدرسه حضور پیدا کرد، قبل از این که تالار اسرار عملکرد بازگشایی داشته باشد و او به عنوان قربانی باسیلیسک انتخاب شود، نقشی اساسی در آشکار شدن این تالار شگفت‌انگیز داشت. با توجه به این گفته‌ها او تحت مراقبت شخصی همچون خانم پومفری قرار گرفت تا جایی که با معجون ترمیم‌دهنده ماندراک پروفسور اسپروت توانست به بهبودی کامل دست پیدا کند.
سال بعد، به هرماینی این امکان را دادند تا از چرخشگر زمان (Time Turner) که در وزارت جادو وجود دارد نهایت بهره را ببرد تا بتواند با مطالعه و تحقیق روی موضوعاتی پی ببرد که چه موقعی نیاز به سفر در زمان دارد، هرچند او و هری بعد‌ها توانستند از این گردنبند جادویی استفاده کنند و برای نجات دهی اشخاصی نظیر سیریوس بلک از بوسه دیمنتور مثمر ثمر واقع شود و همین طور با استفاده از آن بتواند از کشته شدن باکبیک جلوگیری کند.

مدرسه هرماینی جین گرنجر
مدرسه هرماینی جین گرنجر

هرماینی با رسیدن به سال چهارم تحصیلی خود تبدیل به یک مدافعگر در باب حقوق الف‌ها شد و در همین راستا انجمنی تشکیل شد که در رابطه با ترویج رفاه بنیان الف‌ها (S. P. E. W) را پایه‌گذاری کرد. او همچنین در مهیاسازی هری به منظور شرکت در مسابقات ترایویزارد نیز به عنوان کمک‌رسان نقش مهمی را ایفا کرد. در پنجمین سال تحصیلش، او تبدیل به نیروی محرکه‌ای شد که در ارتش دامبلدور شکل گرفته بود و در کنار قرار‌گیری در اعضای این ارتش در جنگی که میان دپارتمان اسرار ایجاد شده بود به مبارزه کردن پرداخت. هرماینی در ششمین سال خود برگزیده‌ی یک پریفکت شد و در نبردی که بین برج ستاره‌شناسی آغاز شد، جنگید.

او نقش به سزایی در بسیاری از نبرد‌های مشخص شده در جنگ دوم جادوگران را داشت. در سال ۱۹۹۷ رویکردی پیش آمد که در جریان آن او در نبرد هری پاتر با قرارگیری در کنار محفل ققنوس تن به مبارزه کردن داد.
او و رون مصمم شدند که برای بار آخر در سال تحصیل خود به مدرسه هاگوارتز باز نگردند، و در ادامه این موضوع به هری در پیدا کردن و از بین بردن هورکراکس‌های ولدمورت کمک‌رسانی کردند، با این اقدام صورت گرفته در طی آن هرماینی تصمیم گرفت چندین عمل مهم را به اتمام برساند. او با بهره‌گیری از نیش سمی باسیلیسک که در اتاق معروف اسرار پیدا شده بود، جام هافلپاف که به عنوان یکی از هورکراکس‌ها شناخته شده بود را از میان برد. سپس او در نبردی که در مدرسه هاگوارتز پیش آمد، مبارزه کرد و یکی از مطیعان ولدمورت با نام بلاتریکس لسترنج که او را مورد شکنجه قرار داده بود را شکست داد.

پس از اتمام جنگ جادوگری دوم، هرماینی به منظور کامل شدن تحصیلات خود راهی هاگوارتز شد. او بعد‌ها به استخدام وزارت جادو درآمد، و موضوع پشتیبانی از الف‌ها را در پیش گرفت.
پس از آن او به ترفیع در بخش اجرای قوانین جادویی راه یافت در آنجا خود را مشغول امری کرد که نتیجه‌ای جز ریشه‌کن کردن قوانینی قدیمی نداشت که به صورت کینه توزانه نفعی برای جادوگران خون-خالص داشت. هرماینی در نهایت با ازدواج کردن با رون ویزلی صاحب دو فرزند شدند که به نام‌های رز و هوگو معروف هستند. او همچنین عنوان مادرخوانده پسر بزرگ هری را به خود اختصاص داد و جینی خواهر رون با لقب جیمز پاتر، (همسر پاتر) شد. هرماینی توانست در سال ۲۰۱۹ به مقام برتری برسد که عنوان وزیر جادو را برایش در نظر گرفته بودند.

شخصیت و خصوصیات هرماینی گرنجر

هرماینی از جمله افرادی به حساب می‌آمد که شخصیتی بسیار باهوش، کنجکاو و سخت‌کوش داشت. او در بیشتر کلاس‌هایش در سطحی ظاهر می‌شد که بالاتر از دیگران بود و به طور متوالی به هری و رون در ماجرا‌های پیش آمده کمک‌رسانی می‌کرد. او به اندازه‌ای به مطالعه کردن می‌پرداخت تا جایی که وزارتخانه به او امکان داد در سومین سال تحصیلی‌اش از یک دستگاه تحت عنوان چرخاننده-زمان (Time-Turner) بهره‌مند شود تا به منظور گذراندن دوره‌های آموزشی بیشتر زمان را پس بدهد.

او حتی شخصیتی پرکار و دل‌رحم نیز از خود بروز می‌داد که در کنار دیگر اعمالش، از خوب شدن وضعیت الف‌ها نیز پشتیبانی می‌کرد و در این راه سازمانی به نام S. P. E. W را تشکیل داد. چنین کار‌هایی از وی نشان از این موضوع دارد که از وجدان اجتماعی بالایی برخوردار است و حتی فردی سرسخت نیز است. بر عکس اغلب جادوگران که تنها به قدرت جادویی خود وابستگی نشان می‌دهند، هرماینی به منطقی که در خود سراغ داشت اعتماد زیادی قائل بود و همین موضوع به او این توانایی را می‌داد تا به حالت هوشمندانه‌ای از اطلاعاتی که دیگران به درک آن نرسیده بودند استفاده کند.
با این حال همین کمک گرفتن او بر منطقش منجر به این امر شده بود که او به وقت قبول کردن هر چیزی بدون اینکه به اثبات برسد تردید به خود راه دهد، که این میزان شک برخلاف شیوه‌ی حسی هری تلقی می‌شد. برای مثال می‌توان گفت، هرماینی وجود “یادگاران مرگ” را به دلیل نبود هیچ گونه مدارکی به طور کامل رد کرد.

مهارت هرماینی گرنجر
مهارت هرماینی گرنجر

هرماینی از آن دست افرادی بود که هنگام بیان کردن به صورت صریحی آن‌ها را بروز می‌داد به طوری که برخی اوقات تا حدی بی‌فکر عمل می‌کرد. برای نمونه بهتر است عنوان شود که صداقت او زمانی که قصد معامله‌ با سنتورس‌ها را داشت در سال ۱۹۹۶ توانست به طور تقریبی او و هری را دچار دردسری جدی کند. با وجود تمامی این اتفاق‌ها، هرماینی به طور کلی به احساساتی که در دیگران ایجاد می‌شد حساس بود تا جایی که وقتی به اجبار چیزی را می‌پذیرفت دروغ می‌گفت، با اینکه دروغگوی ماهری به حساب نمی‌آمد. او همچنین برای کمک‌رسانی به دوستانش به آن‌ها گوشزد‌هایی را توصیه می‌کرد، مثلاً اینکه او به هری در جهتی حمایتگرانه کمک کرد تا اعمال و کردار چو چنگ را به وقت دیدارشان درک کند، و همچنین او به هری کمک کرد تا به جینی از پیرامون حسی که نسبت به وی داشت، بگوید.
این اقدامات صورت گرفته او پیامدی را به همراه داشت تا رون یک بار برای او شرح دهد که کتابی درخصوص تمام “کار‌های دیوانه‌وار” دختران نگارش کند تا پسران با خواندنش بتوانند به درک کردن دختران پی ببرند. اگرچه در شروع او به وقت رو به رو شدن با موقعیت‌های ناگهانی زندگی‌اش دچار وحشتی می‌شد که حالتی پنهان داشت، ولی با گذر زمان او پی برد بر این موضوع باید چیره شود، تا جایی که با نشان دادن شجاعت و وفاداری شدید خود نسبت به دوستانش فهماند که در شرایط خطیر به حمایت آن‌ها می‌رود، و حتی بار‌ها پیش آمد که جان خودش را برای نجات دهی به آن‌ها به خطر انداخت.
هرماینی اگرچه به قدر دوستانش شخصیتی حساس و زودرنج نداشت ولی در چند مقطع زمانی مختلف اینطور پیش آمد که ناراحتی خود را آشکار کند، مثل وقتی که با سیلی زدن به دراکو مالفوی از هاگرید دفاع کرد، یا در بازی کورمک مک‌لاگن خرابکاری کرد به دلیل اینکه به رون و جینی توهین کرده بود. هرماینی همچنین فردی استدلال‌پذیر شناخته می‌شد و این خصوصیت رقتاری وی در ارتباطات او با رون قابل شناسایی بود.

پیشنهاد خرید

کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ (جلد ۷)

تومان 99,000تومان 99,000خرید و مطالعه

توانایی‌ها و مهارت‌های هرماینی گرنجر

هرماینی به اثبات رسانده بود که به عنوان یک جادوگر جوان نقشی فوق‌العاده قدرتمند و با استعداد را ایفا می‌کند. او حتی قبل اینکه از شروع تحصیلاتش در هاگوارتز بگذرد، توانسته بود جادو‌های ساده‌ای را با خود تمرین کند و به مرحله اجرا درآورد. ریموس لوپین مدعی شده بود که او فردی باهوش در زمینه جادوگری به نظر می‌رسد که تا به الان با این سن و سال به چشم دیده است. قدرت جادویی او به قدری زیاد است که به طور تقریبی از هر دانش‌آموز دیگری که در سال تحصیلی خود حضور دارد بالاتر است و فقط تعداد اندکی از شاگردان می‌توانند او را به مرحله چالش پیش بکشند.

استعداد در جادو

حضور هرماینی در مدرسه هاگوارتز معمولاً اینطور نشان داده می‌شد که به عنوان اولین فرد به حساب می‌آمد که توانایی تسلط بر هر طلسمی را داشت و قادر بود از طلسم‌هایی استفاده کند که فراتر از سطح آموزشی خود بود. او در جادو‌هایی که به منظور دفاع در برابر هنر‌های تاریک مورد استفاده قرار می‌گرفت می‌توانست درجات “ممتاز” و یا حتی “فراتر از انتظار” را دریافت کند. با اینکه هری پاتر از قوی‌ترین دانش‌آموز در این زمینه شناخته می‌شد، اما حتی هری هم بیان می‌کرد که هرماینی می‌تواند عنوان “بهترینِ سال ما” به خود اختصاص دهد به طوری که شده بار‌ها او را در انجام این کار مورد تحسین قرار داده است.

افسون‌ها

 هرماینی در زمینه افسون استعداد فوق‌العاده‌ای داشت و برخی از تأثیرگذارترین شاهکار‌های او در این زمینه بوده است. در سال اول، او بدون زحمت در کلاس افسون‌ها قادر به تسلط یافتن بر افسون شناوری شد و همچنین به سرعت یاد گرفت که چگونه افسون‌های دیگری مانند افسون باز کردن را اجرا کند. او روی کیف دستی کوچک خود یک جادوی توسعه یافته را اعمال کرد تا به او امکان دهد وسایل بیشتری را در کیفش جای دهد، چیزی که به او، هری و رون این امکان را داد تا ماه‌ها در فضای باز سپری کنند و جان سالم به در ببرند. در ششمین سال تحصیلی خود او توانست با دسترسی سریع به اعمال قدرت خود افسون کونفوندوس را روی کورمک مک لاگن پیاده کند و در انجام این عمل موفق شود.

تغییر شکل

 هرماینی علاوه بر ویژگی‌های مذکور، استعداد خاصی در این زمینه دارد که بتواند تغییر شکل پیدا کند. او به عنوان اولین فرد در کلاس خود بود که توانست قبل از هر دانش‌آموز دیگری به این موفقیت برسد تا کبریت را تبدیل به سوزن کند. در سال ۱۹۹۴، او تنها فردی شناخته می‌شد که توانست یک جوجه تیغی را تبدیل به بالشتک کند. او در غیب کردن ‌اشیا که یکی از مشکل‌ترین جادو‌های این زمینه محسوب می‌شود، به طور درخشان‌تری عمل کرده است.

پرواز کردن

 اگرچه هرماینی مطمئن نبود از کارش در پرواز با جاروی پرنده، اما توانست با موفق شدن روی چوب جارو بتواند در اتاق‌های که به صورت زیرزمینی بود به پروازدرآید تا کلید بالدار را از آن خود کند. او در زمینه اوج‌گیری به وقتی که در هوا معلق بود، رفتار ماهرانه‌ای از خود نشان می‌داد.

دفاع در برابر هنر‌های تاریک

او در این زمینه توانست موفقیت را به خود اختصاص دهد تا جایی که قادر به اخذ درجه “فراتر از انتظار” شد. در سال اول تحصیلی‌اش او بر این امر قادر بود که توانست بر نفرین بند تمام بدن غلبه کند. در سال سوم تحصیلی، وقتی با شرکت کردن در امتحان پروفسور لوپین، او در همه چیز عملکرد خوبی از خود نشان داد به جز مبارزه با بوگارت. با وجود استعداد بالایی که دارد ولی هری در این زمینه برتری بیشتری نسبت به او دارد و خود هرماینی نیز به صورت آزادانه این موضوع را بیان کرد.

هنر‌های تاریک

 توانایی هرماینی در به اجرا گذاشتن جادوی تاریک قابل گفتن نیست و میزان ظرفیتی که او در خود سراغ دارد واقعاً ناشناخته به نظر می‌رسد، ولی با تمامی این مباحث با داشتن وضعیت نبوغ مرزی‌اش می‌توان اینگونه گمان برد که او قادر است با کسب مقام بالا، افسون‌های تاریک قدرتمند را با نمایش گذاشتن به خوبی ارائه دهد. او حتی از مهارت کافی برخوردار است به منظور اجرای یک جینکس بسیار پیچیده تا بتواند ارتش دامبلدور را در مقابل خیانتکاران محفوظ نگه دارد.

توانایی هرماینی جین گرنجر
توانایی هرماینی جین گرنجر

کیمیاگری

هرماینی در سال اول تحصیلی‌اش به مطالعه کردن کتابی روی آورد که اطلاعاتی در مورد پیرامون کیمیاگری و سنگ فلاسفه داشت و به خوبی می‌توانست مفهمومات آن را درک کند. در سال ششم، او به آسانی توانست قانون سوم گلپالوت را متوجه شود.

معجون‌ها

 او در زمینه معجون‌سازی هم از استعداد بالایی برخوردار بود به طوری که فردی استثنایی به شمار می‌رفت. پس از به مطالعه پرداختن در خصوص معجون‌ها و اثرات آن‌ها در زندگی افراد، او به سرعت قادر بود آن‌ها را شناسایی کند. در سال دوم تحصیلی، او موفق به درست کردن معجون بسیار پیشرفته و دشوار پالیجویس شد تا بتواند برای خودش، هری و رون مورد استفاده قرار دهد تا با کمک گرفتن از عوض شدن چهره به دوستان دراکو مالفوی و به واقعیتی که در پشت تالار اسرار بود پی ببرد.

گیاه‌شناسی

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، هرماینی توانسته بود درجه تحصیلی “ممتاز” را در این زمینه به خود اختصاص دهد. او در این رشته با داشتن استعداد بالا، موفقیتی از خود آشکار کرده بود. او به خصوص در جادو‌های مرتبط به دست زدن به گیاهان جادویی از مهارت بالایی برخوردار بود. در سال اول تحصیلی، او توانست هری و رون را از یک دام شیطانی نجات دهد که در اتاق‌های زیرزمینی شعله‌های بلوبل از خود ایجاد می‌کرد. او از گیاهان مختلف اطلاعات خوبی در دست داشت. برای نمونه، او به عنوان تنها کسی شناخته می‌شد که در کلاس سال دوم خود متوجه شده بود که ریشه ماندراک چیست.

جادوی احیا

 هرماینی از مهارت و علم دیگری که بسیار چشمگیر تلقی می‌شد برخوردار بود یعنی در جادوی شفابخش. او در دومین سال تحصیلی خود پی برد که از خواص درمانی ماندراک باخبر است، و با کمک گرفتن از اسانس دیتانی توانست زخم هری پاتر را از جنگیدن با ناگینی درمان کند، همین طور زخم رون ویزلی را در سال ۱۹۹۷ درمان کرد.

مطالعات ماگل

 این یکی از دیگر موضوعات قابل شناختی بود که هرماینی در سال سوم تحصیلی خود توانست با راهنمایی گرفتن یک چرخاننده زمان را برگزیند. او در این زمینه اعمالی فوق‌العاده‌ای از خود ارائه داد چراکه قابلیت این را داشت که نگرش‌های بیشتری را به سمت کلاس و درس‌ها بیاورد و حتی در امتحان نهایی سال سوم خود توانست امتیاز بالایی را از آن خود کند.

آریتمنسی

 این موضوع از عوامل مطلوب هرمانی در هاگوارتز بود. با وجود اینکه او جزو اندک افرادی تلقی می‌شد که این رشته را برگزیده بودند، بنابراین باید در این زمینه از مهارت و علم قابل قبولی برخوردار باشند.

دوئل کردن

 هرماینی قابلیت‌های مثال زدنی در جادوی رزمی را به دست آورده است و حتی مهارت داشتن دوئل قابل قبولی را در سن پایین از خود بروز داده است. وقتی صحبت از کار کردن با چوبدستی به میان می‌آید، او رفلکس‌های بسیار سریعی از خود نشان می‌دهد. او بار‌ها ثابت کرده است که سریع‌تر از هری و رون می‌تواند از چوبدستی خود استفاده کند و حتی در حین مبارزه هاگوارتز آن‌ها را از دست مرگ خواران گرفت و به مکانی امن انتقال داد. سبک دوئل او طوری غیر قابل پیش‌بینی است که خلاقانه به نظر می‌رسد به طوری که او با قصد انجام ترکیب کردن طلسم‌های غیر رزمی با طلسم‌های رزمی معمولی را داشت تا بتواند در ادامه حریف را نابود کند. اگرچه او در جنگی که با بخش اسرار داشت نسبتاً زود از پا درآمد، ولی در همین مدت اندک هم توانست موفق به حذف دو مرگ خوار از مبارزه شود.

جادوی زبانی و بدون چوبدستی

 هرماینی در شروع سال ششم خود توانست در جادوی غیرکلامی مهارت بالای خود را نشان دهد و به عنوان اولین کسی شناخته شود که می‌تواند در کلاس دفاع در مقابل هنر‌های تاریک به طور موفقیت‌آمیزی ظاهر شود و با سرعت چشمگیری در طلسم‌های غیرکلامی موفق شود که نیازی به گفتن این اعمال نداشته باشد که بخواهد افسون‌ها را با صدای بلند بیان کند.

پدیداری

او اولین نفر در کلاس خود شناخته می‌شد که اعمال پدیداری را با موفقیت به اتمام رساند. رون در این خصوص گفته است، عملکرد او بی‌شک بی‌نقص تلقی می‌شد تا جایی که معلم استعداد بالای او را مورد تحسین قرار داد. مطالعه‌ی رون‌های باستانی: هرماینی استعداد خاصی هم در ترجمه رون‌های باستانی به انگلیسی از خود بروز می‌داد. همین موضوع بعد‌ها توانست به او، هری و رون کمک بزرگی کند تا به یادگاران مرگ دسترسی پیدا کنند. او بعد‌ها موفق شد نسخه اصلی قصه‌های بیدل بارد را به انگلیسی روان برگرداند و آن را در مدتی انتشار داد که قبل از کار کردن در وزارت سحر و جادوی بریتانیا بود.

تاریخچه جادو

او از دوران بزرگسالی علاقه زیادی به این موضوع داشت تا تاریخ دنیای جادوگری را بشناسد. حتی قبل از آغاز تحصیل خود در مدرسه هاگوارتز، او توانست چندین کتاب تاریخی را بخرد و آن‌ها را در زمانی کوتاه یاد بگیرد. او یکی از معدود دانش‌آموزانی به نظر می‌رسد که توجهی به سخنرانی‌های پروفسور بینز داشت تا جایی که به عنوان یادداشت‌برداری عالی در کلاس شناخته می‌شد.

ستاره‌شناسی

 او در این زمینه موفق شد درجات تحصیلی عالی را به دست آورد و بیشتر در این زمینه توانست به هری و رون راهنمایی برساند تا تکالیف خود را درست و به موقع انجام دهند.

مراقبت از موجودات جادویی

 هرماینی هیچ مشکلی در این قضیه نداشت که با هیپوگریف باک بیک در سال سوم تحصیلی خود ارتباط داشته باشد، ولی در ششمین سال خود بیان کرد که این موجود او را به طرز فجیعی می‌ترساند. طرز نگرش او در ارتباط با الف‌های اهلی و کارش در سازمان S. P. E. W نشان از این موضوع دارد که او مهارت خاصی در این زمینه دارد. او با الف‌هایی نظیر دابی و وینکی تعامل خوبی برقرار کرده بود و هری را مورد تشویق قرار می‌داد که با محبت کردن بیشتر نسبت به آن‌ها رفتار معقولی داشته باشد.

ساخت جادو (احتمالی)

 می‌گویند که هرماینی حداقل توانست یک طلسم را با موفقیت اعمال کند، به طوری که یک جینکس در لیست اعضای ارتش دامبلدور دیده می‌شد و اگر به حالت فعال در می‌آمد، صورت فرد مربوطه را طوری نشان می‌داد که پر از جوش بود که از هیچ راه و با هیچ طلسم-قابل شناختی امکان به بازگشت آن نبود.

نبوغ بالا

هرماینی توانست عنوان برتری دیگری همچون یک “نابغه مرزی” را به خود اختصاص دهد، به طوری که در تمام کلاس‌ها موفق شد نمرات برتر را به دست آورد و در بسیاری از زمینه‌ها با اعمال به موقع خود درجه “ممتاز” را کسب کند. او در سال پنجم تحصیلی‌اش به این موضوع پرداخت که کلاه مرتب‌سازی ابتدا قصد داشت که او را در گروه ریون‌ کلاً جای دهد (به دلیل هوشمندی)، ولی در پایان تصمیم بر این امر گرفت که او را به گریفیندور منتقل کند. هرماینی در منطق تسلط بالایی داشت که اکثر جادوگران از آن بهره‌ای نبرده بودند و بیان می‌کرد که “اغلب بزرگترین جادوگران حتی ذره‌ای از منطق درست را در خود جای نداده‌اند”. در سال ۱۹۹۲ او موفق به کسب استفاده از منطقش شد تا جایی که توانست هری را از یک عملکرد محافظتی حاوی سنگ فلاسفه گذر دهد که به دست سوروس اسنیپ کار گذاشته شده بود.

مهارت‌های رهبری

 در حالی که تقریباً هری مسئولیت نقش رهبری را در میان گروه سه نفره آن‌ها ایفا می‌کرد، ولی این شخص هرماینی بود که او را در راهی درست حفظ می‌کرد. او حتی نقش مهمی در راهنمای کردن تشکیل و رهبری ارتش دامبلدور در کنار هری داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

2,018 تعداد بازدید

دیدگاه ها

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید خالیخرید